כל מה שאתם צריכים לדעת בטרם השתלת שיניים

כל מה שאתם צריכים לדעת בטרם השתלת שיניים

צריכים לעבור השתלת שיניים? השתלת שיניים, אינה תהליך פשוט. אבל, ישנם דברים שכדאי שתדעו על תהליך השתלות שיניים לפני שתתחילו.

מתי תצטרכו לבצע השתלת שיניים?

השתלת שיניים, צריך לבצע ב2- מקרים:

  1. מסיבות שונות חסרים שיניים. לפעמים, הסיבה לכך היא נשירת שן, לעיתים השן נשברת.
  2. שן רקובה שיש להסירה. לפעמים, קיימים בפה שיניים במצב רקוב כל כך, עד שאין טעם לתקנן. במקרים אלו, עדיף לעקור את השתן, ולשים במקומה שתל.

מחסור בשיניים, אינו בריא לבריאות. הלעיסה תהיה פחות טובה. וכך, תהיה גם השפעה על מערכת העיכול. לכן, כאשר שן חסרה, מומלץ לשים שן אחרת במקומה.

ישנם מצבים בהם לא כדאי לעבור השתלה:

ישנם מצבים בהם לא כדאי, או מסוכן לעבור השתלה. למשל: במצב של סכרת. גם למי שלוקח תרופות נגד קרישיות, מסוכן לעבור השתלת שן.

איך נראה השתל בפה?

במקום השורש שן השן החסרה, מוכנס בורג. על הבורג מרכיבים שן מלאכותית. בחלק הראשון של הטיפול, יכין הרופא את התעלה עבור הבורג.

ניתן לשים שתל, רק בפה ללא זיהומים

יש לכם דלקות חניכיים? אם ברצונכם לשים שתל בפה עליכם קודם כל לדאוג לרפא את חלל הפה מכל הדלקות. ייתכן, ותהליך הריפוי של הפה מהדלקות, ייקח כמה חודשים.

איזה הרדמה כדאי לבצע בזמן הטיפול?

אם בחרת לבצע השתלה של כמה שיניים או כל השיניים ביום אחד, מומלץ לבצע הרדמה מלאה ולעבור את הטיפול במרפאת שיניים מוכרת ומקצועית כמו https://www.lovendent.co.il. אולם, אם משתילים רק שן אחת- עדיף לבצע את ההשתלה בהרדמה מקומית. לרוב- מומלץ להמנע ככל הניתן בשימוש בהרדמה מלאה בגלל השתלת שיניים.

איך תיראו ותרגישו אחרי השתלת השיניים?

היומיים- שלושה אחרי השתלת שיניים, הם יומיים קשים. כמובן- דרגת הקושי ומשך זמן ההחלמה, תלוי בכמות השיניים שהושתלה. כאשר הושתלו כמה שיניים, תהליך ההחלמה יכול להמשך מספר שבועות. בימים ובשבועות אלו, מרגישים כאבים בפה. הלחי תהיה נפוחה, ולפעמים יופיע בה סימן של שטף דם חיצוני. בדרך כלל, יהיה צורך לקחת אנטיביוטיקה על מנת למנוע זיהומים בפה.

כתוב/כתבי תגובה