מצטיין נשיא

אות מצטיין הנשיא הוא אולי אחד האותות היוקרתיים ביותר עבור כל ישראלי באשר הוא. אות ההצטיינות המתקבל מידי הנשיא ניתן לכלל חיילי צה"ל כלל הנגדים והקצינים המשרתים בצבא.

אות מצטיין הנשיא הוא אחד מעיטורי הנשיא של מדינת ישראל והוא מוענק על ידי נשיא המדינה בהשתתפות ראש הממשלה שמכהן באותה תקופה, כמו כן גם שר הביטחון נמצא במעמד, הרמטכ"ל וכלל אלופי צה"ל וכמובן מבחר נכבדי המדינה המתארחים במשכן הנשיא.

הפעם הראשונה שהוענק אות מצטיים הנשיא ניתן על ידי הנשיא יצחק בן-צבי בשנת 1959 כאשר הטקס נערך בגינה החיצונית של צריף הנשיא.

אות מצטיין הנשיא מוענק מדי שנה בכל חגיגות יום העצמאות ל-120 חיילים, נגדים וקצינים מצטיינים שנבחרו מכלל היחידות והחיילות בצה"ל.

כחלק מטקס מעמד קבלת אות מצטיין הנשיא, החיילים המצטיינים שמועמדים לקבלת אות מצטיין הנשיא, עתידים לקבל מלגה ללימודים על סך 1,000 $ מזכות תרומה מקרן בלווטניק מאנגליה בעבר וכיום בזכות תרומתו של אדי פיית, דרך האגודה למען החייל.

לא רק זאת, כלל המצטיינים שמופיעים בטקס החגיגי בבית הנשיא מופיעים גם בטקס של יום העצמאות בהר הרצל כחלק ממופע בניית הצורות החיות כחלק מהתסת”חים וצעידת הדגלנים שנערכת ברחבה.

> קראו אודות שילוב אוטיסטים בקהילה

מה צריך לעשות כדי להיות מועמד לקבלת אות מצטיין הנשיא:

אתם צריכים להיות חיילים בעלי חוגר בשירות חובה או לסירוגין קצין בשירות חובה או בתקופה של ההתחייבות הקודמת לקבע

חייל/ת שהפגינ/ה הצטיינות תוך כדי מילוי תפקידו והתנהגות למופת

אותו חייל צריך להוות דוגמה אישית לשאר החיילים ביחידה שבה הוא משרת

חייל מצטיין צריך לבצע את התפקיד המוטל עליו מעל ומעבר למוטל עליו;

החייל/ת צריך להיות בעל אורך שירות של 11 חודשים בשירות סדיר

וכמובן חייל שלא קיבל את התואר מצטיין נשיא בעבר

 

כתוב/כתבי תגובה