מה זה קנאבידיול

קנאביס, שבעבר נחשב לסם לכל דבר, הולך והופך לפתרון בעל השפעות רפואיות רבות עוצמה. ואם רציתם לדעת מה זה קנאבידיול, הרי שזה אחד החומרים הפעילים הכי חשובים של הצמח הזה. נסביר בקצרה מה החומר הזה מבצע, האם צריך לחשוש ממנו ואיך בעצם משתמשים בו. 

השפעה פיזיולוגית – לא ממכרת 

לא ניכנס כאן להסבר המפורט של מה זה קנאבידיול, במנוחים כימיים. אין צורך או עניין למרבית האנשים להבין אילו מולקולות כימיות מרכיבות את החומר, אך שני דברים כדאי לדעת. נמצא במחקרים כי לחומר זה יש השפעה פיזיולוגית, ללא ההשפעה הממכרת שיש לשימוש בסמים. זהו אחד מבין עשרות רבות של מרכיבים, שאפשר להפיק מצמח הקנאביס לצורך מתן טיפול רפואי מגוון. אך זוהי המולקולה שבניגוד לאחרות, איננה ממכרת ואיננה מביאה להשפעה פסיכו אקטיבית.  

בין ההשפעות הפיזיולוגיות ניתן לציין הפחתה של כאבים, הפחתת תסמינים של דלקות במערכת העיכול, הקלה על מחלות נוירולוגיות, הפחתת חוסר תיאבון וירידה במשקל (למשל שמהם סובלים חולים אונקולוגיים ומטופלי הקרנות), איזון מצבים רגשיים שונים והפרעות התנהגות ועוד. האופן שבו החומר הזה משפיע על הפיזיולוגיה עדיין נחקר רבות, אך עדויות אין ספור מראות כי זה פשוט עובד. 

לא תרופה – כן פתרון 

על השאלה מה זה קנאבידיול אפשר לענות בצורה רשמית: זה לא מוגדר כתרופה. זה לא נחשב עדיין כתרופה שמחולקת בצורה נרחבת אך זה כן פתרון שהוכר על ידי הממסד הרפואי. בהמלצת של רופא מטפל או רופא מומחה, משרד הבריאות יאשר את השימוש באופן מקובל באמצעות הוצאת רישיון לקנביס רפואי. על מנת להשיג השפעה רצויה ניתן להשתמש בחומר בצורות שונות. למשל בצורה עוגיות קנאביס או בממתקים אחרים, כטיפות שומניות שמניחים מתחת ללשון, באמצעות אידוי ועוד. 

 

כתוב/כתבי תגובה