טיפולי שיניים ילדים בהרדמה מלאה – מתי כדאי?

טיפולי שיניים ילדים בהרדמה מלאה – מתי כדאי?

טיפולי שיניים הם אף פעם לא דבר פשוט ונעים, לא כשמדובר במבוגרים ובוודאי לא כשמדובר בילדים. מדובר בטיפולים שיכולים לייצר בקלות רבה טראומה לכל החיים, ולכן חשוב לדעת אצל מי לבצע אותם וכיצד לבצע אותם, עוד מגיל צעיר, כלומר, עוד כשמדובר בילדים. אם הטיפול בגיל צעיר יהיה טוב ונוח, אז רמת הטראומה תהיה נמוכה ובעתיד יהיה קל יותר לבצע אותם.

אחת הדרכים להתמודד עם מצב זה, היא באמצעות הרדמה מלאה. ישנם הורים שמעדיפים שהטיפול בילדיהם לא יבוצע באמצעות הרדמה כללית אלא באמצעות הרדמה מלאה. ההסבר לכך הוא, שבצורה כזו הילד לא יחווה את תחושת כאב ואי הנעימות, יהיה הרבה יותר פשוט לבצע את הטיפול עבור רופא שיניים לילדים במודיעין והילד עצמו ירגיש יותר נוח. אין ספק שזה יכול לעזור גם את כל מה שקשור להיבט של הטראומה. כלומר, הילד לא יצטרך לחוות את זה באופן מלא.

עולה שאלה, האם בכל זמן זה אפשרי ונכון, ואם לא אז מתי כן נכון לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה לילדים. חשוב להדגיש, שלא תמיד זה תלוי בהורים כמובן. יש מקרים רבים בהם זה תלוי ברופאים, באופי וסוג הטיפול וכן במצבו של הילד. שכן, ייתכן מאוד שמסיבות כאלה ואחרות, זה יהיה בלתי אפשרי.

 

מתי נכון לבצע טיפול שיניים בהרדמה מלאה?

ראשית, כשמדובר בטיפול ארוך. במקרים כאלה, יהיה הרבה יותר נוח לטפל בילד כשהוא תחת השפעה של הרדמה מלאה ולא הרדמה חלקית. צריך לזכור, ילד הוא הרבה יותר חסר סבלנות והרבה יותר קשה לו לשבת מרוכז במשך זמן ממושך מאשר אדם מבוגר.

שנית, כאשר מדובר לא רק על טיפול ארוך אלא גם על טיפול מורכב. מסוג הטיפולים שיכולים להיות מאוד לא נעימים וכואבים, אפילו לא רק ברמה של השן אלא גם מסביב.

שלישית, אם אין להרדמה השפעות על התפקוד אחרי הטיפול וכמובן אם רמת הסיכון של ההרדמה היא נמוכה. אז במידה והרופא מוצא לנכון, יהיה נכון לבצע הרדמה מלאה ולא רק חלקית.

כתוב/כתבי תגובה