מאיר בן ורון אופטומטריסט קליני המנהל את קליניקת מאיר עיניים

מאיר בן ורון אופטומטריסט קליני המנהל את קליניקת מאיר עיניים

אופטומטריסטים, הינם רופאים מומחים לבריאות העיניים, בעלי רישיון לאבחן ולתת טיפול במחלות והפרעות הקשורות לעיניים ולמערכת הראייה. אופטומטריסטים היו ידועים בעבר כאופטיקאים עיניים. ומה היום ואיך תמצאו את הטוב ביותר?

מאיר בן ורון אופטומטריסט קליני המנהל את קליניקת מאיר עיניים 

אופטומטריסטים, ביצעו בעבר את כל העבודה שבוצעה על ידי רופאי עיניים, למעט ניתוחים. אופטומטריסטים עובדים בבתי חולים, מרפאות, תעשיית העיניים, מוסדות הוראה ופרויקטים מחקריים; עם זאת, הם תורמים באופן משמעותי את שירותיהם בפרקטיקה קלינית, בבתי חולים ובמרכזי בריאות הציבור.

תפקיד האופטומטריסטים בפרקטיקה הקלינית 

מבחינה קלינית, אופטומטריסטים בקליניקת אופטיקה במודיעין למשל, שואפים לספק פתרונות לחולים עם הפרעות בעיניים. ראשית, המטופלים עוברים בדיקות עיניים כלליות בהן האופטומטריסט לוקח את ההיסטוריה הרפואית של המטופל לגבי בעיות העיניים שלו. 

בעקבות זאת, העיניים נבדקות לאיתור שגיאות ובעיות ונערכת בדיקת חדות ראייה להערכת מצב הראייה. במידת הצורך, נקבעו משקפיים או עדשות מגע בעלות מצב חומרת הבעיה המחושב של העיניים, על מנת להשיג ראייה תקינה למטופל.

אילו פונקציות אופטומטריסטים מבצעים? 

שמירה על מחלות עיניים: 

בעזרת אופטלמוסקופ, אופטומטריסטים מזהים מחלות הקשורות לעיניים כגון גלאוקומה, ניוון מקולרי ומחלות אחרות הקשורות לתפקודי עיניים כגון סוכרת ויתר לחץ דם.

מרשם תרופות למחלות: 

לטיפול בהפרעות עיניים וטיפול בגלאוקומה, אופטומטריסטים מטעם אופטיקה פתח תקווה למשל, מוסמכים לרשום את הצורה האקטואלית של תרופות פרמצבטיות כמו אנטיביוטיקה, אנטי היסטמינים, אנטי דלקתיות לא סטרואידיות וכמה משככי כאבים מתוזמנים.

מרשם עצמאי: 

אופטומטריסטים, לאחר קבלת הסמכה על ידי תעודת מרשם עצמאית, מורשים לרשום את כל התרופות המורשות למעט פרנטרלים (זריקות). סוג זה של מנהלים נוהגים בקרב אופטומטריסטים גם בארץ אצל מאיר בן ורון אופטומטריסט קליני המנהל את קליניקת.

כתוב/כתבי תגובה