קריוניקה

קריוניקה

המוות נתפס אצל מרבית בני האדם כמשהו מפחיד. לא מעט מהם מאמינים בעולם הבא, אך לא באמת יודעים מה יהיה לאחר מותם. ישנם אנשים אשר מאמינים שהמוות מבטא סופיות. מרבית האנשים חיים את חייהם בצורה המיטבית שכן, הם יודעים שלא חיים לנצח. אולם, תאוריית הקריוניקה היא תאוריה אשר מאמינה כי המוות אמנם מסמל סופיות כיום, כאשר המדע והרפואה עדיין לא מספיק מתקדמים ומפותחים בכדי לדעת כיצד למנוע אותו ואילו בעתיד, כאשר המדע והרפואה יהיו מספיק מתקדמים בכדי לדעת כיצד למנוע את המוות, יהיה ניתן להחזיר לחיים את המתים, אשר בחרו בתהליך הקפאה.

קריוניקה – במה מדובר?

בהתאם לתאוריית קריוניקה, מציעים כיום ארגונים שונים לכל אדם שמעוניין להקפיא את גופתו לאחר מותו במקום לקבור אותה. מדוע? התאוריה מבוססת על כך שכיום המוות מוגדר כמצב סופי של המוח האנושי. אולם בעתיד, כאשר ידעו כיצד למנוע מצב שבו המוח מגיע למצב של אבדון, הרי שיוכלו להתגבר על מחלות ועל מוות. במקרה שכזה, יהיה ניתן להציל ממוות גם אנשים שכבר מתו בעבר. כיצד? על ידי קירור הגופה שלהם בטמפרטורה גבוהה מאוד, לאחר ביצוע כמה שלבים נדרשים לגופה מיד לאחר שהאדם מוכרז כמת. כיום התהליך מוצע במחירים שונים עבור כל אדם שמעוניין כאשר המגמה היא להשיב את הגופה לחיים כאשר למדע ולרפואה יהיה פתרון בכל הנוגע למוות.  על אף שלא מעט אנשים רואים את הקריוניקה כמדע בדיוני, ישנם לא מעט שהקריוניקה מסקרנת אותם לחלוטין והם אף פועלים לצורך קירור הגופה שלהם לאחר מותם.

> הכירו מיתוסים נפוצים על קריוניקה

כיצד מתבצע הליך שמירת הגופה על פי תאוריית הקריוניקה?

תהליך שמירת הגופה מתחיל לרוב מיד כאשר האדם מוכרז כמת. צוותי החירום של הארגון שבו בחר להקפיא את גופתו מייצבים את מצבו באופן שמגיע למוח שלו מספיק חמצן ודם לשמור על פעילות מינימלית. לאחר מכן, גופו של המת נארז בקרח ומזריקים לו הפרין. מדובר על חומר נוגד קרישה מיוחד ששומר שלא יווצרו קרישים בדם. בשלב הבא מוציאים מגופו של המת את המים, מחליפים אותם בחומר מבוסס על גליצרול ומעבירים את הגופה לקירור במכלים מיוחדים מאוד בטמפרטורה הנדרשת עבור הליך זה.

כתוב/כתבי תגובה