אסתטיקה דנטלית

אסתטיקה דנטלית

המראה החיצוני הוא אחד מכרטיסי הביקור של כל אחד מאתנו. מראה מטופח, יפה ומרשים הוא זה שמשפיע על הרושם הראשוני שנוצר עבור אלו העומדים מולנו. על אף שיופי הוא אינו הדבר הכי חשוב בחיים, ישנם מקרים בהם המראה החיצוני משחק תפקיד מרכזי כמו לפני ראיון עבודה, מציאת זוגיות לחיים, מתן שירות פרונטלי לקהל לקוחות ועוד מצבים רבים נוספים.

ניתן לשלוט על המראה החיצוני באמצעות איפור, עיצוב שיער, מריחת תכשירים קוסמטיים שונים לטיפוח העור וכו'. יחד עם זאת ישנם מצבים שאינם מאפשרים שינוי במראה החיצוני, כמו במקרה של פגמים בשיניים – בין אם הם מולדים או כאלו שנוצרו במהלך השנים או באופן בלתי צפוי. הפתרון האיכותי במקרים אלו הוא פנייה אל מרפאת שיניים המתמחה בתחום האסתטיקה הדנטלית.

מהי אסתטיקה דנטלית?

אסתטיקה דנטלית הינה מונח העוסק בתחום המראה והיופי של אזור הפה, שהינו כמובן החלק העיקרי האחראי על חיוך יפה. מראה של שיניים אסתטיות משפיעות באופן משמעותי על המראה החיצוני של כל אחד, ולכן תחום האסתטיקה הדנטלית נועד לסייע במתן פתרונות אסתטיים לבעיות דנטליות כגון:

  • הלבנת שיניים – פתרון דנטלי לשיניים מוכתמות וצהובות, המעניק בסיום הטיפול מראה של חיוך בוהק ולבן.
  • כתרים בשיניים – פגיעה בשן אחת או יותר הגורמת לנפילתה או סדיקתה מצריכה את החלפתה באחרת. כתר בשן הינו למעשה שן מלאכותית המשלימה את השן החסרה, וכך מחזירה את החיוך היפה והאסתטי לפנים.
  • סתימות לבנות – עששת גורמת לחורים בשיניים, אותם ניתן לסתום באופן מהיר ואיכותי באמצעות סתימות ייעודיות. במידה ומדובר על חור בשן קדמית, ניתן לסתום אותו באמצעות סתימה לבנה וכך לא לפגוע במראה האסתטי של השיניים הלבנות.

למי האסתטיקה הדנטלית מתאימה?

טיפולי אסתטיקה דנטלית מתאימה לאלו המעוניינים לשפר את החזות החיצונית שלהם, במקרים בהם השיניים בפיהם פוגמות במראה האסתטי של חלל הפה כמו שיניים שבורות, סדוקות, מוכתמות וכו'. במרפאת המומחים של ד"ר ג'רי כהן ניתן למצוא מגוון פתרונות דנטליים לבעיות אסתטיות של חלל הפה, ובעזרת צוות מקצועי ומנוסה ניתן לבחור את הטיפול היעיל והמתאים ביותר.   

 

כתוב/כתבי תגובה