5 דברים שתוכלו לעשות עם חלבון ביצה

5 דברים שתוכלו לעשות עם חלבון ביצה

אוהבים לבשל? דואגים לצרוך מאכלים בריאים בשביל לשמור על הגוף שלכם? מחפשים שימושים ייחודיים לרכיבים מוכרים? ובכן, אם עניתם לחיוב על כל השאלות הללו, יש סיכוי שגם אתם תופתעו מהדברים הנהדרים שאפשר לעשות עם חלבון ביצה. מעבר לעובדה כי חלבון הביצה שהוא כמובן החלק הלבן הוא בריא מאד וחיוני לגוף שלנו, מתברר שגם אפשר לעשות איתו עוד כל מיני דברים מעניינים שלא הרבה יודעים עליהם. הנה חמישה דברים כאלה שיכול להיות שאפילו לא ידעתם עליהם.

בנייה של השרירים

אם תשאלו כל ספורטאי מנוסה וותיק, תגלו כי חלבון הביצה הוא חלק משמעותי ובלתי נפרד מהתפריט הקבוע שלו. חלבון הביצה הוא מרוכז ביותר ועל כן הוא מסייע בבנייה של השריר וזה חיוני בעבור כל ספורטאי באשר הוא. צריכה של חלבון ביצה באבקה היא אופציה מצוינת בעבור מתאמנים שכן היא מאפשרת להוסיף את החלבון כמעט לכל מאכל או לשייקים וזאת דרך פשוטה ונוחה.

בישול ואפייה

אם עוד לא יצא לכם להתנסות בבישול ואפייה של מאכלים שונים, תופתעו לגלות כמה דברים תוכלו להכין עם חלבון ביצה, החל מתבשילים עשירים אליהם תוכלו להוסיף יקרות ורכיבים טריים נוספים, דרך עוגות, לחמים ומאפים שונים ועד לקוקטיילים ושייקים אפילו.

שימוש קוסמטי

האם ידעתם כי חלבון הביצה יכול להיות יעיל ביותר בשימוש קוסמטי? יש לו סגולות מחיות לתאים ועל כן תמצאו קרמים רבים המכילים בתוכם את חלבון הביצה וברחבי הרשת תמצאו מתכונים רבים למסיכות פנים ושיער בהם חלבון הביצה הוא הרכיב המרכזי והחשוב ביותר.

פבלובה ומרנג

אם אתם רוצים להכין קינוח מתוק שכל כולו על טהרת חלבון הביצה, תוכלו להכין פבלובה מתוקה, נשיקות או מרנג כאשר אין צורך כלל בחלמון. למעשה חשוב לוודא גם כי אף טיפת חלמון לא מסתננת לקערה.

גוגל מוגל

משקה מצוין לכאבי גרון המבוסס על ביצים. לרוב מכינים אותו מליקר ביצים, אבל בהחלט ניתן להכין אותו לבד מהחלבון של הביצה.

לסיכום, מדובר בהחלט ברכיב מצוין ואנו ממליצים לשלב אותו במיוחד לספורטאים.

כתוב/כתבי תגובה