קשרים – כל מה שצריך לדעת על התמכרות למין

קשרים – כל מה שצריך לדעת על התמכרות למין

התמכרות כמו התמכרות: שולטת במי שלוקה בה ומפעילה את האדם במודע או לא במודע אל כל דבר או אמצעי שיספק את מטרתו: הלוא היא השגת החפץ, התרופה, הסם או הפעולה אליה הוא מכור. 

התמכרות מוגדרת כשימוש חוזר ונשנה בחומר או בהתנהגות שגורמים הנאה (אך במקרים רבים יכולים להזיק בטווח הרחוק והקרוב) – תוך שהמכור מאבד שליטה ואחיזה בחייו במידה והוא נמצא במצב של תלות פיזית או גופנית באותו החומר/ ההתנהגות. התמכרות למין היא צורך של אדם בפעילות מינית מוגברת ששולטת בחייו ומניעה אותו כמעט בכל סיטואציה בחייו. 

מי שמכור למין עוסק באופן אובססיבי במיניות וגם באופן אקטיבי עם בני או בנות זוג זמניים או קבועים. ההתמכרות מלווה גם במחשבות בלתי פוסקות על מין, צפייה תכופה בסרטי פורנו והגדלת הסיכון ללקות במחלות מין עקב יחסים רנדומליים עם פרטנרים רבים. במקרים קיצוניים המכורים לסקס עלולים לבצע עבירות מין שיובילו אותם להרשעה וחיים מאחורי סורגים. 

מדוע כדאי לטפל במי שמכור לסקס?

טיפול בנשים או גברים מכורים למין יסייע לצאת ממעגל הייאוש וההתנהלות שפוגעת באיכות החיים. בכך אפשר לנהל חיים מטיבים ואיכותיים יותר ללא צורך לצאת בכל יום כדי לספק את הגוף והנפש עם אובייקט מיני או אלמנט שיעודד את הכפייתיות. 

כיצד מטפלים בהתמכרות למין? 

טיפול בהתמכרות למין נעשה באמצעות מומחים כמו מטפלים מיניים, פסיכולוגיים, מדריכים ואנשי מקצוע. הצוות של 'קשרים' מסייע למכורים ע"י קליטה אל מרכז לטיפול בהתמכרויות, צוות טיפולי שמקנה תמיכה וצעדים לגמילה תוך הצגת כל הגורמים הרלוונטיים שיעזרו לכם לצאת ממעגל הכפייתיות והייאוש. במרכז 'קשרים' תמצאו פסיכולוגים מיומנים, מטפלים, מרצים וצוות תמיכה שיעשה את כל הדרוש כדי לסייע לכם לטפל בהתמכרות.

כתוב/כתבי תגובה