מה אפשרי לעשות שיש מתקפת פרעושים בבית.

מה אפשרי לעשות שיש מתקפת פרעושים בבית.

פרעושים הם מסוג החרקים שמגיעים לביתנו לרוב דרך בעלי החיים המשמשים להם פונדקאים. הפרעושים מתפשטים בבית על ידי הטלת ביצים ולכן כדאי לאתר אותם ולטפל בהם לפני שהם מספיקים לעשות זאת ובטרם יהפכו למתקפה בלתי נשלטת. כמובן שהדרך היעילה ביותר למיגור פרעושים היא באמצעות הדברה מקצועית על ידי מדביר מורשה, אך ניתן בהחלט לנקוט באמצעים ביתיים למניעה ולטיפול בפרעושים בבית.

טיפול נכון בחיות מחמד


במידה ויש לכם חיות מחמד בבית, סביר להניח כי הן אלה שאחראיות לפרעושים שהגיעו לבקר אתכם. על כן, כאשר תטפלו בהן כמו שצריך סביר להניח כי יופחתו הסיכויים שהבית יהיה נגוע בפרעושים וקרציות. טיפול נכון בחיות מחמד כולל שימוש בתכשירים שונים כמו אבקה מיוחדת או שמפו אשר מכילים חומרים פעילים שתפקידם להגן על בעלי החיים מפני קרציות ופרעושים.

 

שאיבת בדים ושטיחים

במקביל להענקת טיפול מניעה לבעלי החיים, מומלץ לשאוב גם את כל הבדים בבית אשר ידועים כמגנט לפרעושים כגון ספות, שטיחים, מיטות ועוד. שאיבת הבדים תסייע לכם להיפטר מכמות פרעושים משמעותית שכבר מסתובבים בבית ותאפשר לכם לשמור על ניקיונו. כמו כן, מומלץ לשטוף את הרצפה בבית במים מהולים בתכשירים שמיועדים לטיפול בבעלי החיים, על אף שהן לא מהוות את מקום המפלט העיקרי עבור הקרציות והפרעושים.

 

מתקפת פרעושים בבית – מה עושים?

במידה ודרכי המניעה שהוזכרו לעיל לא פעלו כמו שצריך והבית שלכם נגוע בפרעושים מבלי יכולת להשתלט עליהם, מומלץ להיעזר בחברת הדברה. יש להזמין חברת הדברה מקצועית אשר תרסס לכם את הבית ותפטור אתכם מהמכה הלא נעימה הזו. הדברת פרעושים מתבצעת אומנם על ידי מדביר, אך ישנם מספר פעולות שעליכם לעשות כהכנה לפני ההדברה:

  • לשאוב את השטיחים בשואב אבק לפני הגעת המדביר. בנוסף, יש להשליך לאשפה את השקית שנמצאת בתוך שואב האבק. 
  • לפנות את השיש במטבח משאריות מזון ומכלים.
  • לפנות את הגינה מכלי אוכל וצעצועים של חיות המחמד.

לאחר ההדברה, אין לשטוף את הרצפה למשך 48 שעות על מנת שהחומר יעשה את פעולתו כראוי.

כתוב/כתבי תגובה