דלקת בקיבה טיפול טבעי

דלקת בקיבה טיפול טבעי

אם אדם סובל באופן פתאומי מהתקף שלשולים, הקאות וכאבי בטן, לעיתים הוא יחשוב שמדובר בקלקול קיבה פשוט או בווירוס ולעיתים אכן זה באמת יהיה כך. אולם, ישנם לא מעט מצבים שבהם התסמינים הללו יכולים להעיד על דלקת הקיבה. דלקת הקיבה באה לידי ביטוי בשחיקת הציפוי הפנימי של הקיבה, אשר נקרא גם: "רירית הקיבה". במקרה שכזה האדם יסבול גם מחום, כאבי גרון, נזלת וכאבי גוף כלליים.  אדם הסובל מהתסמינים הללו חייב לגשת להיבדק על מנת לאבחן את מצבו ולקבל טיפול מתאים שיסייע לו.

תסמינים לדלקת בקיבה

אדם אשר סובל מדלקת בקיבה עלול לסבול מתסמינים שונים שיכולים להסב לו כאב ואי נוחות רבים. כך לדוגמא: אדם שסובל מדלקת בקיבה יכול לסבול מכאבי בטן עם תחושת צריבה אשר מתרחשים בעיקר כשעתיים עד שלוש לאחר האכילה, כאבי בטן אשר מחמירים כאשר הקיבה ריקה ולא פעם נפוצים יותר בשעות הלילה, כאבי ראש, חום, נפיחות בבטן, שלשולים, גיהוקים, בחילות, צמרמורות ועוד. התסמינים יכולים להמשך החל מיומיים ועד חמישה ימיים ובמידה והאדם לא מטפל בדלקת, הם עלולים לשוב. כמו כן, דלקת בקיבה אשר לא מטופלת יכולה ליצור כיב מדמם בקיבה, אשר יש לטפל בו באופן מיידי. תסמינים לכיב קיבה יהיו לרוב: הקאה דמית, צואה דמית או צואה שחורה.

כיצד מטפלים בדלקות בקיבה

הטיפול העיקרי לדלקות בקיבה אשר מציעה כיום הרפואה הקונבנציונלית הינו טיפול באמצעות תרופות הרלוונטיות להקלה על התסמינים ובמידה ומדובר בדלקת קיבה שנגרמת כתוצאה מחיידק ההליקובקטר, הרי שהטיפול הקונבנציונלי שיוענק יהיה גם מספר סוגי אנטיביוטיקה. מעבר לכך, במידה שהתרופות לא יעבדו והאדם יסבול מכיב מדמם, לא באמת הוא יצטרך גם טיפול באמצעות הליכים כירורגיים.  לא פעם, במידה והדלקת לא תחלוף האדם ידרש לגשת לרופא שנקרא גסטרואנטרולוג אשר יבצע לו תהליך שנקרא אנדוסקופיה שמטרתו היא לעצור את הדימום של הכיב שנוצר. ניתן ורצוי לטפל כיום גם באמצעות טיפולים טבעיים כגון: תוספי תזונה שיכולים לסייע לדלקת בקיבה או באמצעות תרופות טבעיות. כמו כן, ניתן לשנות תזונה לחלוטין ולהקפיד על צריכת מזונות תואמים לאורח חיים בריא יותר.

קראו גם על: כולסטרול גבוה

כתוב/כתבי תגובה