פחד טיסה אצל ילדים – איך אפשר לעזור להם בזה?

פחד מטיסות אצל ילדים הוא נושא הולך וגובר. הסיבה העיקרית לכך היא שיש הרבה לא ידועים לגבי בטיחות הטיסה בכלל ובמיוחד לילדים. ילדים אינם מוכנים להתמודד עם הלא ידועים הללו כמו מבוגרים. אין להם אותה יכולת נפשית כמו למבוגרים והם לא יכולים לחשוב בצורה הגיונית על הנושאים החדשים האלה כמו איך למנוע תאונה או איך להתמודד עם מצבי חירום רפואיים על סיפון מטוס. כשזה מגיע לטיסה, הם פשוט לא מבינים מה קורה וזה יכול להיות מאוד מסוכן עבורם אם משהו ישתבש כשהם על סיפון מטוס. זו הסיבה שאנחנו צריכים לעזור לילדים על ידי כך שהם יודעים מה לעשות כשמטוס מתקרב אליהם ואילו נהלי חירום צריכים להיות . אנחנו גם רוצים לוודא שכאשר ילדים אכן טסים, הם מוגנים מפני הסכנות הנובעות מהטיסה. 

כיצד לעזור לילדים לעבוד את הטיסה ברוגע?

אז איך לעזור לילדים לטוס ללא פחד?

  • תשדרו קוליות – הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות הוא לשדר לילד שהכול רגוע והכול מגניב. אל תראו לילד שאתם בלחץ, חרדים או פוחדים. הילדים מחזיקים מכם כאנשים המגנים עליו כשהוא צריך ולכן אם אתם מראים סימני לחץ ופחד גם הוא יתחיל להרגיש כך.
  • שקחו עם הילדים משחק כלשהו – שירגישו בסביבה בטוחה ורגועה, שהכול זורם ומהנה. צרו להם חוויה טובה מהטיסה.
  • הרגילו אותם לטוס מגיל קטן – לאחר כמה טיסות הם כבר יהיו רגילים.
  • הפכו את הטיסה לחוויה – ציירו להם את הטיסה כמשהו טוב, מגניב ומהנה במיוחד שהם רק יחכו ויצפו לו כשתטוסו לחו”ל.
  • העסיקו את הראש שלהם – עם חידות, חוברות ציור, טאבלט בו יוכלו לשחק או לצפות בסרטים במהלך הטיסה ועוד. 

לסיכום; יש הרבה דרכים לעזור לילדים שלכם להתגבר על פחד טיסה אצל ילדים ואתם בהחלט רוצים לסייע להם עם זה כמה שיותר מוקדם כדי שהטיסות הבאות יעברו בכיף ובשקט.

 

כתוב/כתבי תגובה