מהו טיפול קבוצתי?

מהו טיפול קבוצתי?

לא פעם, אנשים שסובלים מבעיות רגשיות או נפשיות שונות חשים כי הם בודדים במערכה. רק הם סובלים מבעיות מוזרות שכאלה… הם לא יודעים שיש עוד עשרות, מאות ואלפים כמוהם. לו הם היו מודעים לדבר, ההתמודדות שלהם הייתה יכולה להיות הרבה יותר קלה ופשוטה. כי צרת רבים – חצי נחמה. זה בדיוק מה שאנחנו מציעים בטיפול הקבוצתי. כולם נמצאים באותה הסירה ומעניקים תמיכה זה לזה.

הטיפול הקבוצתי נועד במקור להעניק כתף תומכת לקבוצת אנשים אשר סובלים כולם פחות או יותר מבעיה דומה. כאשר הם שוהים יחד בטיפול הקבוצתי הם מעניקים כתף זה לזה ולמעשה הם נהנים מתמיכה איכותית של קבוצת שווים.

טיפול רגשי והרבה מעבר

הטיפול הקבוצתי הופך עם הזמן להרבה יותר מסתם טיפול רגשי. כי הקשרים שנוצרים בין חברי הקבוצה, האינטראקציה בין כולם והרצון לסייע אחד לשני יוצר משהו מבורך שלא יכול היה לקרות בטיפול הפרטני.

אז נכון שיש כאלה שיש להם את הקושי להיחשף בפני קבוצה ולספר על הבעיה אשר ממנה הם סובלים ובכך בעצם לחשוף את החולשות שלהם. אך הניהול הנכון של הקבוצה באמצעות המטפל הרגשי יוצר את התחושה הנינוחה והנעימה אשר מקלה על כולם את החשיפה.

אט אט נפתחים כל חברי הקבוצה ומספרים את אשר ליבם.

התמיכה הקבוצתית והקשר החברי שנוצר משפיע לטובה על ההתנהלות כולה והתוצאות של הטיפול הופך להיות יעיל במיוחד.

טיפול קבוצתי – רק במקום מקצועי

אם אתם רוצים להיות בטוחים בהצלחת הטיפול וליהנות מתוצאות מובטחות בשטח, אתם חייבים לבדוק היטב אל מי אתם פונים וטוב תעשו אם תפנו ל- ME מרכזים רפואיים mexp. התחום של טיפולי הנפש הפכו בשנים האחרונות לנפוצות מאוד ובעקבות כך נכנסו גם גורמים שרלטנים לשוק. הם מנסים לעשות כסף קל על גביהם השחוחות של אנשים הסובלים מבעיות רגשיות ונפשיות. אנשים שסובלים הם לא תמיד ברי יכולת עם מסוגלות לבדוק מי ומה עומדים מאחורי כל ההבטחות והם ממהרים להירשם אצל כל מי שמבטיח להם פתרון או מזור לבעיה שלהם.

חשוב מאוד לבדוק היטב כי מדובר במקום מקצועי ואיכותי עם אנשי מקצוע מנוסים. רק אחר כך ניתן יהיה לחוש בנוח ולהתחיל בטיפול…

קראו גם:

צמחי מרפא המתאימים להתמודדות עם חרדות

ד"ר אולגה דיסקין – פסיכיאטרית מומחית ילדים ונוער

כתוב/כתבי תגובה