השתלת שיער לפני ואחרי – להפוך לבן אדם אחרי לגמרי

השתלת שיער לפני ואחרי – להפוך לבן אדם אחרי לגמרי

אצל גברים רבים השיער מייצר דימוי עצמי גבוה, בדיוק כפי שעבור שמשון השיער שמעולם לא גולח היווה מקור לכוח על. נשירה והידלדלות השערות גורמות לפגיעה של ממש בביטחון העצמי ומונעות את מיצוי החיים. חשוב לזכור שבמאה ה-21 קרחת היא אולי מחזה נפוץ למדי, אבל שיער דליל עדיין נתפש כלא אסתטי. השתלה היא פתרון אפקטיבי להפליא, ובמיוחד אם בוחרים בשיטה המתקדמת ביותר שיש כיום, FUE.

מה מלמדות אותנו תמונות של השתלת שיער לפני ואחרי התהליך?

כשמתבוננים בתמונות של השתלת שיער לפני ואחרי FUE, אפשר להבחין בשינוי עמוק יותר מאשר "רק" עוד שערות. במרבית המקרים התחושה היא שמדובר בשני בני אדם שונים, והסיבה לכך היא כאמור ההשפעה העצומה של השיער על האופן שבו האדם רואה את עצמו ובהתאם על האנרגיות שהוא משדר לסביבה ועל האינטראקציות עם אחרים.

זו גם הסיבה לפופולריות הרבה של השתלות השיער. סיבה מובהקת נוספת היא השתכללות הפרוצדורה המיקרו-כירורגית לאורך השנים, ובפרט מאז פותחה טכניקת ה-FUE.

איך שיטת FUE מצליחה לחולל שינוי משמעותי במיוחד לטובה?

השם FUE הוא ראשי תיבות של הביטוי Follicular Unit Extraction (חילוץ יחידת זקיקים). הטכניקה הזו היא שכלול של שיטה ותיקה בשם FUT, ומאפיינים אותה 4 יתרונות משמעותיים:

  1. מקסימום קליטה של זקיקים – ולכן תוצאות מרשימות במיוחד.
  2. השתלה מדויקת בהתאם לצמיחה הטבעית – וגם היכולת הזו תורמת כמובן למראה המחמיא המתקבל.
  3. ללא צלקת – אמנם התמונות של השתלת שיער לפני ואחרי מתמקדות באזור המטופל, אבל מן הסתם גם לעובדה שבאזור שממנו נשלפים זקיקי השיער אין צלקת יש חשיבות.
  4. זמן החלמה מינימלי – ובזכותו חזרה מהירה לשגרה ובעצם מעבר לחיים חדשים תוך זמן קצר ככל האפשר.

תהליך מסודר ויעיל

כדאי לדעת שמעבר להבדל המשמעותי שאותו ניתן לראות בתמונות של השתלת שיער לפני ואחרי  גם התהליך עצמו השתכלל. בהתאם גם הדרך למראה החדש המבוקש נעימה יותר.

השלב הראשון הוא מפגש ייעוץ. רופא מיומן – בסופו של דבר מדובר בפעולה מיקרו-כירורגית באיבר רגיש, ולכן חשוב להפקיד את התהליך בידיים מקצועיות ולא פחות חשוב, מנוסות – בוחן את קו השיער הקיים, מזהה מגמות, מקשיב לבקשות המטופל ועל בסיס כל המידע הנ"ל מחווה את דעתו. עוד דגש משמעותי הוא יצירת ציפיות ריאליות לגבי המראה אחרי ההשתלה.

השלב השני הוא תכנון ההשתלה. בשלב זה בוחר הרופא את האזור המדויק שממנו יישלפו זקיקי השיער, את כמות הזקיקים, את הנקודות שבהן תתבצע ההשתלה וכו'.

ההשתלה עצמה מתבצעת תחת הרדמה מקומית וטשטוש קל. האזור התורם עובר חיטוי, הרופא שולף בעדינות ובמומחיות את הזקיקים, יוצר מעין תעלות באזור הדליל, ומחדיר אליהן את הזקיקים כאמור בהתאם לכיווני הצמיחה הטבעיים של השערות.

השלב הבא הוא ההחלמה, כשבחלק מהמקרים נעשה שימוש בלייזר קר כדי לנטרל תופעות לוואי ולהאיץ את ריפוי האזור. השלב האחרון הוא התאזרות במעט סבלנות – ואז ניצול התוצאות המרשימות של ההשתלה ומיצוי החיים.

כתוב/כתבי תגובה