ביטוח בריאות קבוצתי – למי זה מתאים

ביטוח בריאות קבוצתי – למי זה מתאים

רבים מאיתנו עובדים בארגונים, בסדרי גודל שונים, החל מחברות קטנות של מספר עובדים ועוד לתאגידים של אלפי עובדים עם סניפים בכל הארץ. כולנו זקוקים לביטוח בריאות למקרי חירום וכדי שנוכל להפעיל את הפוליסה במקרה הצורך (בשאיפה שלא נצטרך אותה כמובן). כאשר עובדים רבים מתאגדים, יש להם כוח קולקטיבי ולכן יוכלו לקבל תנאים מועדפים בפוליסת ביטוח בריאות מהחברות הגדולות בישראל. לכן נוצרו ביטוחים קולקטיביים, אשר חברות ייעודיות מסדירות אותם ומקשרות בין העובדים לחברות הביטוח הגדולות. ביטוחים קולקטיביים מוזילים את העלויות ומשפרים את התנאים להם זכאים המבוטחים. ביטוח בריאות קבוצתי יכול להתאים לכל חברה או ארגון במסגרתו מועסקים עובדים רבים.

במקרה הרע, בו אתם זכאים לקבל החזרים מחברות הביטוח על בעיות בריאות שתקפו אתכם (או אתכן) – ביטוח קבוצתי מעניק לכם סיכוי טוב בהרבה לזכות בפיצוי הולם. מסקנה זו נובעת מכך שתנאי הפוליסה המוצעים בביטוח קבוצתי הינם טובים בהרבה מאשר בביטוח אישי ולכן גם מימוש הפוליסה קל יותר. בהתנהלות מול חברת הביטוחים הקולקטיביים כדאי לדרוש לקבל את מרב הפרטים ומענה לכל שאלותיכם. מדובר בנושא קריטי לעתידם ולתפקודם של העובדים ולכן אין להחתים אותם כלאחר יד אלא להקדיש זמן ומשאבים לדיונים בנושא ולערוך מפגשים כנסים ומצגות, וכל זאת כדי שהעובדים יקבלו מידע מלא וההתנהלות בנושא זה תהיה שקופה ככל האפשר.

כאשר אתם בוחרים חברה לביטוח בריאות קולקטיבי, חשוב שתעקבו אחרי התנהלותה ותדעו לשים לב לפגמים מהותיים במקרה הרע, או להתנהלות תקינה במקרה הטוב כפי שמציעה חברת פרש קונספט. חשוב לבדוק האם החברה אכן עורכת מכרז הוגן בין חברות הביטוח כדי להגיע להצעה המשתלמת ביותר עבור העובדים, האם הפוליסה אכן עדכנית ומקיפה ואינה מותירה "חורים שחורים", אשר עלולים להשאיר עובדים ללא כיסוי ביטוחי הולם, האם יש לחברה מענה עבור בעיות בריאות מורכבות, ועוד. מדובר בתחום קריטי וכל טעות עלולה לעלול ביוקר. לכן יש לעבוד רק מול גורמים מקצועיים שכבר הוכיחו את עצמם עם המלצות מתאימות וגם לדרוש מה מידע מלא עוד לפני חתימת הסכם הביטוח הקבוצתי.

כתוב/כתבי תגובה