מדריך מקוצר למאורסים: איך לארגן אירוע חינה ביתי

מדריך מקוצר למאורסים: איך לארגן אירוע חינה ביתי

אחד מאירועי החתונה, הוא החינה, ויש שאומרים שמדובר באירוע הרבה יותר מהנה ואינטימי מאשר האירוע הגדול. אבל איך מארגנים אירוע חינה ביתי? הכנו לכם מדריך מקוצר עם לא מעט טיפים חשובים. בואו נתחיל.

לוגיסטיקה לפני הכל

לאחר שקבעתם את תאריך האירוע, הדבר הראשון שעליכם לתכנן הוא כל העניין הלוגיסטי. התכנון הזה חשוב מאוד, ויש לעשות זאת לפני שמזמינים ספקים או מכינים רשימת אורחים (מהסיבה הפשוטה, שרק כך תוכלו לדעת כמה אורחים הגינה יכולה לאכלס).

מדדו את השטח שבו האירוע עתיד להתקיים, ונסו להבין כמה שולחנות ייכנסו בתוך החלל, ואיך אתם רוצים לתכנן את מיקום הפריטים. קחו בחשבון שיש צורך בשולחנות גם עבור האוכל (בייחוד אם יש בופה) וגם עבור הספקים.

טיפ: הגדירו תקציב מראש, ולו כדי שתוכלו לבחור ספקים שמתאימים לתקציב שהגדרתם עבור האירוע.

קייטרינג, עוגיות וקינוחים מרוקאיים

השלב הבא הוא להתחיל בבחירת הספקים, ושני הספקים העיקריים שלכם קשורים לאוכל ולכיבוד שיוגש במהלך האירוע. בחרו בקייטרינג איכותי, והעדיפו חברת קייטרינג שמביאה עמה את השולחנות, הכיסאות והסכו"ם. כמו כן, כדאי להזמין מגשים לחינה, כשניתן לבחור במגוון רחב של אפשרויות, החל מעוגיות, דרך מופלטות ועד לקינוחי מרציפן ייחודיים.

עיסת החינה

חלק משמעותי מהאירוע הוא טקס החינה, ועבורו יש לרכוש עיסת חינה (ניתן לרכוש עיסה מוכנה או לרכוש אבקה ולהכין בבית). כמו כן תצטרכו נרות, סוכריות דרג'ה ופדים קטנים שמניחים על כפות הידיים לאחר מריחת העיסה.

עיצוב האירוע ותפאורה אותנטית

אירוע החינה הוא לא נחלתם של המרוקאים בלבד, ויש לא מעט עדות שמציינות את טקס החינה בהתאם למסורתן. כך או כך, מדובר באירוע מסורתי ואותנטי, ולכן התפאורה והעיצוב צריכים להיות בהתאם. ניתן לשכור את כל הציוד הנ"ל מחברת הפקה שמתמחה באירועי חינה, כזו שתוכל לספק לכם גם תפאורה, גם מאהל וגם תלבושות מסורתיות עבור הזוג ועבור האורחים.

ומה לגבי המוזיקה?

גם המוזיקה באירוע צריכה להיות אותנטית, והאמת שלא חייבים לשכור את שירותיו של דיג'יי ובהחלט ניתן להכין מבעוד מועד פלייליסט עם שירים מסורתיים. מומלץ להכין שני פלייליסטים, האחד עם שירים מסורתיים והשני עם שירים מודרניים.

 

חשוב לתכנן את האירוע בקפידה, ולהיעזר בבני המשפחה, ולו כדי שירד מכם העומס (סביר להניח שתכנון החתונה כבר גבה מכם לא מעט זמן ולחץ). כמו כן, תמיד ישנה האופציה לשכור את שירותיה של מפיקה שתפיק בעבורכם את אירוע החלומות. כך או כך, מדובר באירוע משמח ומאוד ייחודי. שיהיה במזל!

כתוב/כתבי תגובה