אקנה הורמונלי – מה זה ואיך מתמודדים עם פצעים כאלה

אקנה הורמונלי – מה זה ואיך מתמודדים עם פצעים כאלה

לא מעט גברים ונשים, חווים שינויים בעור הפנים עם הזמן. אומנם זה נפוץ יותר אצל נשים מסיבות מסוימות, אך גם לא מעט בחורים צעירים חווים זאת בגיל ההתבגרות. 

אחד השינויים הנפוצים הוא הופעה של פצעי אקנה הורמונלי. מדובר על פצעים המופיעים על הפנים, לרוב אלו פצעים בצבעים ורודים-אדומים, אשר כוללים מוגלה. הפצעים נוצרים כתוצאה משינויים הורמונאליים שהגוף עובר ומייצר אותם. זו גם הסיבה שנראה הרבה פעמים פצעים מסוג זה, אצל בני נוער בגיל ההתבגרות, נשים בתקופת המחזור וכן בגיל ההבלות. 

כל מי שחווה את השינויים הנ"ל וכל מי שחווה הופעה של פצעי אקנה הורמונאלי, יודע עד כמה זה יכול להשפיע על מראה הפנים והתחושה האישית בכלל. לכן, חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר ובצורה עקבית. בדרך כלל תהליך הטיפול לוקח זמן, עד שכל הפצעים נעלמים והעור חוזר להיות חלק ונקי. 

הטיפול הוא הכרחי, לא רק בשביל לשפר את מראה הפנים אלא גם בשביל ליהנות מעור נקי. פצעי אקנה, מעבר לפגיעה במראה הפנים, הם גם מאוד לא בריאים, והמוגלה הנוצרת בתוכם עלולה להוביל לדלקות וזיהומים. 

איך מטפלים בפצעי אקנה

על מנת לטפל בפצעים בצורה נכונה, יש תחילה לאבחן את הפצעים אצל קוסמטיקאית. להבין ממה הם נובעים ומה נמצא בתוכם. שכן זה יכול להשפיע על אופי הטיפול והתכשירים בהם נשתמש לשם כך. 

הטיפול ייעשה באמצעות חומרים ספציפיים שיש למרוח על הפצעים במטרה שהמרכיבים שלהם ישפיעו עליהם. מעבר לכך, אפשר להשתמש בעוד אמצעים, כוללים מכשירים שיכולים לעזור בניקוי העור, פתיחת הנקבוביות שיאפשרו לנקז בצורה נכונה את החומרים כולל את השומנים שמצטברים בתוך העור וגורמים לפצעים להתפתח.

כתוב/כתבי תגובה