איך יודעים את ימי הביוץ של האישה?

איך יודעים את ימי הביוץ של האישה?

  • אולטרסאונד – יש לגשת אל רופא נשים, עבור עריכת מעקב זקיקים. רופא הנשים עוקב אחר ההתפתחות של הזקיק בשחלה. רופא הנשים מאתר באולטרסאונד עם שימוש בנוזל סיכה (קראו אודות ג'ל סיכה אישי באתר VCFזקיק שהולך ומתפתח, עד שהזקיק מתפוגג, הווה אומר – חל הביוץ המיוחל. נוזל קל באגן מחזק את זאת כי כביכול היה כבר ביוץ.
  • המחזור החודשי של האישה מחולק לשתי קטגוריות – בתום ובשלהי הביוץ. הקטגוריה ההתחלתית של המחזור, שמכונה אף שלב השגשוג מתאפיין בשגשוג של רירית הרחם יתכן כהכנה להריון. עת שלב השגשוג משתנה. הקטגוריה האחרונה, הינה הפרשה או השלב הלוטאלי, בא מיד עם תום הביוץ ואורכו לרוב קבוע – במשך ארבעה עשר ימים. משמעות הדבר – ביוץ חל שבועיים לפני הופעת הווסת.
  • הפרמטר הנ"ל נותן בידכם לאמוד את עת הביוץ בקרב נשים, שהווסת שלהן סדירה. החישוב הינו קל למדי – יש לחשב את אורך הווסת הממוצע בשלושת החודשים האחרונים ולהפחית ממנו ארבעה עשר ימים. באופן הזה, שאצל אישה שהווסת שלה מגיעה כל עשרים ושמונה ימים, הביוץ חל ביום ה- ארבעה עשר, לפי הנוסחה הפשוטה הזאת – 14=28-14; בקרב נשים שהווסת שלהן אורכת שלושים וחמישה ימים, הביוץ יחול ביום ה- עשרים ואחת –  21=35-14.
  • ערכות לאיתור ביוץ – ערכות ביוץ נמכרות ברשתות של פארם, בלי צורך של מרשם רופא. השימוש קל, ממש כמו בערכה לאיתור היריון – כאשר מגיעה עת הביוץ המשוערת, הנכן נדרשות להחזיק את הסטיק לאיתור הורמון הביוץ  שמחובר לערכה ולהטיל את מימכן עליו לאלתר כאשר הנכן קמות בבוקר. כאשר מופיע הקו שמסמן את הפרשת ה־LH,  יש לשער כי הביוץ יחול לאחר עשרים וארבע שעות.
  • חום השחר – כל בוקר, מראשית הווסת, עליכן למדוד את חום הגוף שלכן, לאלתר איך שהנכן מתעוררות. לרוב חום הגוף עולה במחצית מעלה צלזיוס בתום הביוץ. העלייה היא תוצאה של השפעת הפרוגסטרון שמופיע בפאזה הלוטאלית.

> הכירו את אמצעי מניעה VCF

כתוב/כתבי תגובה