איך להתמודד עם חרדה?

איך להתמודד עם חרדה?

החיים מזמנים לנו מגוון רחב של קשיים שעלולים להוביל רבים מאיתנו לתחושות של חרדה בלתי נשלטות. תחושת החרדה עלולה להוביל מגוון רגשות רבים בנוסף לתחושות פיזיולוגיות רבות המשפיעות על מהלך החיים התקין של האדם. על מנת להתמודד עם החרדה ניתן לפנות לטיפול מקצועי אשר ייתן את הכלים הנכונים לחזור ולחיות חיים שלווים ורגועים..

דרכי טיפול בחרדה

כיום ישנם מגוון רחב של טיפולים אשר מאפשרים להתמודד עם חרדה בצורה פרקטית. הדרך להתמודד עם חרדה לרוב עוללת שני תחומים עיקריים והם עבודה על ההתנהגות מצד אחד ומצד שני עבודה על המחשבה. אחד הטיפולים היעילים ביותר הינו טיפול cbt אשר פועל בשני התחומים הללו.

  • חשיפה הדרגתית- הדרך הראשונה הינה חשיפה הדרגתית לנושא שמעורר חרדה. כלומר, על ידי חשיפה שהולכת וגוברת את מושא החרדה ניתן להתגבר לאט לאט על הפחד\. החשיפה ההדרגתית מייצרת בכל פעם חוויה של הצלחה כאשר אנו נחשפים אל מה שמעורר בנו חרדה ומצליחים לעבור את המפגש ללא כל פגע.
  • החלפת מחשבות- פעמים רבות מה שמעורר בנו חרדה הוא לא הדבר עצמו אלא המחשבות לגביו. החלפת מחשבה שלילית במחשבה חיובית מתוקנת תעזור לנו להתגבר על החרדה שלנו ותאפשר לנו להתקרב מחדש אל מושא הפחד שלנו. החלפת מחשבות היא אחת הדרכים היעילות ביותר להתגבר על כל טראומה, חרדה או דיכאון. להמשך קריאה בנושא איך להתמודד עם חרדה

תחילת הטיפול

רבים מאיתנו חוו לפחות פעם אחת בחייהם התקף חרדה. אין ספק כי מדובר בתחושה לא נעימה שקשה לשכוח אותה. במידה והחרות מלוות אתכם ולא עוזבות חשוב לדעת כי ניתן לטפל בכך בצורה פרקטית. הדרך להתמודד עם חרדות לרוב כוללת שני היבטים, מחשבה והתנהגות. טיפול נכון יעזור לכם להתגבר על החרדה בצורה הטובה ביותר. מידע נוסף באתר https://www.yoavarielevy.co.il/

כתוב/כתבי תגובה