איך מתמודדים עם חרדות?

איך מתמודדים עם חרדות?

מי שמתמודד עם חרדות, יודע כיצד הן משתלטות על הראש מבלי שבכלל שמים לב. כשהתקף חרדה משתלט על המוח, כמעט ובלתי אפשרי לצאת מזה באותו הרגע, אך זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. ישנם דרכי טיפול אפקטיביים להתמודד עם חרדות ואתם ממש לא צריכים להישאר לבד עם הרגשות השליליים הללו.

מתמודדים עם חרדות? יש איך לטפל בהן

אל תתבודדו

זה אולי ישמע מוזר, אבל חלק מהחוויה של החרדה נובע מהעובדה שנמצאים לבד. הימצאות לבד יכולה להגביר את החרדה ולמעשה לגרום לכם להמשיך ולהאמין במה שהיא אומרת. גם אם לא הכי בא לכם לצאת החוצה, תעשו את זה. קבעו עם חבר, חברה, אח או כל בן אדם אחר שאתם מרגישים הכי בנוח איתו ושבו איתם בבית קפה או מקום הומה אדם אחר. 

התאמנו בתרגולי הירגעות 

מדיטציה, יוגה, פילטיס או כל פעילות מרגיעה שנותנת את המקום לגוף ולנפש כאחד. אימון על נשימות ועל הימצאות באותו הרגע יכולות לעזור רבות להורדת תסמיני החרדה ולשדר לכם שאתם בסדר גמור ושאין באמת סיבה לדאוג. 

אימון ספורטיבי

חלק מהיציאה מהחרדה היא פעילות ספורטיבית שמקפיצה את הסרטונין במוח ובכך תגרום לכם להרגיש תחושות של שמחה, אמביציה וכוח נפשי מוגבר. פעילות ספורטיבית יכולה בהחלט להשכיח או לפחות להנמיך את סף החרדה ולעזור לכם לחיות חיים בריאים וחסרי דאגות טורדניות.

שינה טובה

זה נכון שקשה להירדם עם חרדות אך זה לא אומר שזה בלתי אפשרי. ממש כמו מדיטציה, ניתן לעשות תרגולי נשימה שיכולים לסייע בהירדמות ולאפשר לכם שינה ארוכת שעות ומנוחה לגוף בדיוק כמו שהוא צריך. 

לסיכום,

גם אם יש לכם חרדה קיימת, הדבר החשוב באמת שאתם צריכים לדעת זה שאתם לא חייבים להישאר במצב הזה. יש דרכים לטיפול עבור ילדים ומבוגרים ולהפחתת התסמינים. אל תעברו את זה לבד.

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדברת נמלי אש
למזיקים כמו נמלי אש, יש את היכולת להרוס את כל מה שאתם עובדים כל כך קשה בשמירה עליו. זה כולל את הבית...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
הסכנות הבריאותיות שעלולות להיווצר מעובש
יש הרבה מאוד דברים חשובים בחיים שלנו כמו כמה כסף יש לנו, מה המצב של בן או בת הזוג שלנו, מי הם החברים...
קרא עוד »
פבר 18, 2019
לא רוצים לקנות מזרן חדש? אולי אתם צריכים טופר
כיסוי המזרן הינו מוצר העשוי משתי שכבות. השכבה העליונה מכילה את הקצף והשכבה התחתונה מכילה את הכיסוי....
קרא עוד »
ספט 29, 2022