פסק זמן: כך תתכננו טיול ארוך בארץ

פסק זמן: כך תתכננו טיול ארוך בארץ

מתכננים טיול לאורך שביל ישראל או טיול ליעדיה המרהיבים ביותר של המדינה? כך או כך, טיול ארוך בארץ מצריך התארגנות מוקדמת. אמנם כיום, זה לא כל כך נפוץ לארגן טיול של מספר חודשים ברחבי הארץ, אבל זה מסתמן כטרנד מוצלח במיוחד. אז כיצד תתכננו טיול בלתי נשכח מצפון ועד דרום? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים בנושא.

רכב, יש לכם?

טיול ארוך בארץ וודאי יכלול לא מעט נסיעות, וכדי להימנע מנסיעות בתחבורה הציבורית, מוטב לוודא מבעוד מועד שיש לכם רכב מתאים עבור הטיול. אם אין ברשותכם רכב פרטי או רכב שטח, תוכלו לפנות להשכרת רכב לטווח ארוך, ולשכור את הרכב האידיאלי ביותר בעבורכם.

תכנון המסלול מראש

בין אם זה טיול של שבועיים ובין אם מדובר בטיול של כמה חודשים, אין ספק שכדי לתכנן את הטיול המושלם, חשוב להיערך מראש ולבחור את היעדים המתאימים ביותר בעבורכם. ישנם יעדים עירוניים שמוגדרי כיעדי חובה, כמו ירושלים, תל אביב או עכו וישנן שמורות טבע שלא כדאי לפספס, ביניהן גם מצפה רמון. כדי להספיק לראות וליהנות מהכול, יש לתכנן את המסלול באופן מושכל.

לינת שטח או אירוח בבית מלון?

טיולים ארוכים הכוללים לינה יצריכו מכם היערכות מוקדמת, ולו כי יש להבין מתי מתכננים לישון בחניוני לילה ומתי יש לשריין מקומות באכסניות ובבתי המלון. שימו לב שגם לינת שטח לעיתים מצריכה אישור מוקדם – קחו זאת בחשבון.

טיול בקרוואן

רכב? מקום לינה? אפשר לשלב את שניהם באמצעות טיול בקרוואן, שהרי לא רק שתוכלו לנסוע עמו ממקום למקום, הוא מקנה מקום לינה נהדר ומסודר. כיום ניתן למצוא קרוואנים ניידים נהדרים, הכוללים מיטה, מקלחת, שירותים ואפילו מטבחון, כשיש קרוואנים שמתאימים אפילו למשפחות עם ילדים. יש יותר טוב מזה?

אופי הטיול

כדי שתוכלו לתכנן את הטיול באופן המיטבי, חשוב שתגדירו את אופי הטיול. האם מדובר בטיול ליעדים עירוניים? האם תרצו לשלב גם טיולים רגליים ומסלולים למיטיבי לכת? האם לטיול יצטרפו גם ילדים? האם חשוב לשלב במהלך הטיול אטרקציות ייחודיות? רק לאחר שתגדירו את אופי הטיול, תוכלו לתכנן אותו על הצד הטוב ביותר.

טיול מהנה!

כתוב/כתבי תגובה