אבחונים מורפולוגיים – כל מה שרציתם לדעת

אבחונים מורפולוגיים – כל מה שרציתם לדעת

אם לאחר כמה שנים של ניסיונות להבאת ילד לעולם נאלצתם לפנות לייעוץ רפואי בנושא, וודאי נתקלתם לפחות פעם אחת במושג אבחון מורפולוגי. כדי שתוכלו לקבל מעט מידע הנוגע לתהליך אבחון מסוג זה, ריכזנו במאמר הבא הסבר על הנושא, למי האבחונים מיועדים וכמובן היכן ניתן לעשות אותם.

 

מהם אבחונים מורפולוגיים?

אבחונים מורפולוגיים עוסקים בבדיקת צורה ותנועה של תאי הזרע אצל גברים. כפי שכולנו למדנו בשלב כזה או אחר במהלך החיים, כדי להצליח ולהביא ילד לעולם יש צורך במפגש של זרע וביצית כדי ליצור אורגניזם חדש ומתוק. לעיתים בני זוג אינם מצליחים להיכנס להריון בדרך טבעית, וכדי לסייע להם להבין מדוע זה כך – יש לבצע בדיקות מקיפות ומעמיקות בכדי לגלות מה הגורם לבעיה.

לרוב האישה מופנית בהתחלה לבדיקות של הרחם והביציות, ולאחר שהבדיקות חוזרות תקינות הגבר מופנה גם הוא לבחינת תפקוד תאי הזרע שבגופו. בין הבדיקות שעליו לעבור, הינה גם בדיקת אבחון מורפולוגי.

 

למי הם מיועדים?

כאמור, אבחונים מורפולוגיים מיועדים לגברים הסובלים מבעיות אי פריון. באמצעות אבחון מורפולוגי מעמיק בני זוג יכולים לקבל מידע מהימן בנוגע לאיכות תאי הזרע, וכך לשקול את המשך צעדיהם לטיפולי הפוריות שהם עוברים.

נוסף לכך, בעזרת אבחון מעמיק מסוג זה ניתן לדעת האם הגבר מתאים לביצוע הליך מיון זרע מורפולוגי, המיועד לבני זוג המבצעים טיפולי הפריה חוץ גופית בתי חולים. בדרך הזו נבחנת המורפולוגיה של תאי הזרע, ולאחר מכן התאים עוברים סינון ומיון קפדני כדי לבחור את תאי הזרע הטובים ביותר – וכך לעלות את סיכויי הצלחת ההפריה.

 

היכן ניתן לבצע אבחון מורפולוגי?

אבחון מורפולוגי מתבצע במעבדות פוריות לגבר המתמחות בתורת תאי הזרע. חשוב לבחור מעבדה איכותית ואמינה כדי לקבל מענה הולם לבעיית הפוריות.

כתוב/כתבי תגובה