מה עושים עם אחד מבני הזוג לא רוצה את הילדים לאחר גירושים?

מה עושים עם אחד מבני הזוג לא רוצה את הילדים לאחר גירושים?

לאחר חודשים רבים של מחשבה והתלבטות, הגעתם להבנה הדדית כי אינכם רוצים להמשיך את חיי הנישואים שלכם. אין ספק שמדובר בתהליך לא פשוט בכלל עבורכם, למרות שזוהי החלטה משותפת שהינה לטובתכם, ובמיוחד גם לא עבור הילדים שלכם.

ברוב המקרים לאחר הגירושים הילדים ממשיכים להתגורר באופן קבוע אצל אחד מבני הזוג, כאשר בין הזוג השני ממשיך לדאוג לרווחתם וכלכלתם של ילדיו באמצעות תשלומים חודשיים שוטפים. זוהי ההחלטה של בני הזוג עם מי הילדים יהיו לאחר הגירושים, כך שאם אחד מבני הזוג לא רוצה שהילדים יהיו איתו – הם יכולים להמשיך לגור עם בן הזוג השני, בזמן שהוא משלם דמי מזונות מתאימים, קראו עוד בנושא.

מכיוון שתהליך גירושים הינו תהליך מורכב, יש לקבוע מראש הסדרים מתאימים המקובלים על שני הצדדים בכל הנוגע לילדים ולחלוקת הרכוש המשותף.

הסדרים שקשורים בילדים

כחלק מתהליך הגירושים, בני הזוג צריכים להחליט ביניהם מי יהיה ההורה שייקח תחת חסותו את הילדים באופן שוטף, כאשר בין הזוג השני יגיע מדי פעם לביקורים וזמן משותף יחד עם ילדיו. בהסדר ההורים יקבעו כמה זמן יוקצב להורה במהלך השבוע, מה קורה בתקופה של חופשות מממסגרות בית הספר או חופשות מחלה של הילד ועוד.

במצב בו שני ההורים רוצים את הילדים לאחר הגירושים, ניתן יהיה לחלק את זמן השהות והמגורים איתם באופן זהה כך שאף אחד מהצדדים לא יחויב לשלם מזונות כיוון שכל אחד מהם דואג לרווחת הילדים בזמן שהם אצלו.

> קראו על ייפוי כח מתמשך ואפוטרופוסות

הסדרים בנושאי כסף ורכוש

במהלך הנישואים בני הזוג צוברים יחד רכוש משותף בעל ערך כספי כמו רכב, דירה, תיקי השקעות ועוד נכסים נוספים משותפים. כדי לחלק את הרכוש המשותף ביניהם באופן שווה, עליהם לקבוע ביחד כיצד הרכוש יחולק באופן הגון ביניהם.

אם אחד מההורים לא רוצה את הילדים איתו לאחר הגירושים, מן ההגינות כי הוא יוותר על החזקת הדירה המשותפת לצורך מחייה של בן הזוג השני עם הילדים שלהם. על מנת שההסדרים ינוהלו על הצד הטוב ביותר, מומלץ להיוועץ עם עורך דין משפחה.

כתוב/כתבי תגובה