איך נצליח לראות מעבר למראה החיצוני

הרבה פעמים אנשים בוחנים אנשים אחרים רק על פי המראה שלהם, זה בולט במקרה של הכרויות CliCupid באינטרנט. זה נכון במיוחד כשמדובר בתחום הזוגי, הרומנטי. אנשים יעדיפו לקיים מערכות יחסים עם מי שבעיניהם נראה טוב. למראה יש הרבה יותר משמעות בעיניהם מאשר לדברים אחרים. 

קשה מאוד לשנות את זה, בוודאי אם מעוניינים לקיים מערכת יחסים זוגית לאורך שנים ארוכות, אזי שבאופן טבעי כל אחד ואחת היה רוצה שהיא תתקיים עם אדם שהם נמשכים אליו פיזית, ולכן למראה יש חשיבות עצומה. 

אך אנחנו צריכים גם לראות מעבר למראה החיצוני. נכון שיש לו חשיבות רבה, אך עלינו לזכור מה שנשאר בסוף, זה לא רק המראה אלא דווקא תכונות אופי, התייחסות, התקשורת בינינו ודברים אחרים שמבוטאים ברגש, במילים, במחוות ובצורות אחרות. זה לא מספיק רק לבחון איך הצד השני נראה, אנחנו צריכים גם לבחון כיצד הוא מתנהג ועד כמה ההתנהגות וההתנהלות שלו, מולנו ומול אחרים, מתאימה למה שאנחנו מחפשים בבן או בת זוג. 

איך לא נותנים למראה החיצוני להשפיע

צריך לומר, עצם זה שאנחנו מחפשים תכונות אופי והיבטים התנהגותיים מסוימים, לא אומר שאנחנו צריכים לשכוח או לא להתייחס לשאלת המראה החיצוני. עם זאת, אנחנו צריכים לזכור שבסוף מה שמשפיע על הקשר ועל החיים המשותפים בכלל, זו ההתנהגות, היחס, התחושה שהצד השני מעביר, התמיכה שהוא או היא נותנים, וכיצד היא באה לידי ביטוי. 

אדם יכול להיראות טוב כשהוא צעיר, אבל בהמשך הוא ישתנה, יתבגר, יזדקן. לעומת זאת, האופי שלו לא בהכרח ישתנה. כך אם הוא טוב כשהוא צעיר, אזי שהוא יהיה בן אדם טוב גם בשלבים יותר מאוחרים בחייו. לכן למראה החיצוני יש משמעות, אך הרבה יותר מכך לאופי. 

 

כתוב/כתבי תגובה