פרוביוטיקה

פרוביוטיקה

היום כל אחד יכול למצוא כמות עצומה של סוגי פרוביוטיקות שונות. מדובר למעשה על חיידקים ידידותיים שחיים בגופינו, ומסייעים לנו לשמור על הפעילות התקינה של הגוף. ללא נוכחותם של חיידקים אלו, המאזן בין החיידקים הרעים לטובים מופר, דבר שגורר לא מעט בעיות מסוגים שונים. כאשר מדובר על נשים למשל, ניתן לראות לא פעם הופעה של דלקות כרוניות בנרתיק. כמו כן, השתלטות של פטריית הקנדידה נחשבת גם כן לנפוצה במיוחד, היות ומדובר על פטריה שמצויה בגופינו, אך יוצאת משליטה כאשר כמות החיידקים הטובים פוחתת. פטריית הקנדידה עלולה להתרבות באזור הנרתיק ולגרום לתופעות של גרד, גירוי ואי נוחות כללית. במקרים של התרבות הקנדידה במערכת העיכול, יווצרו גזים, כאבי בטן, שינוי ביציאות ועוד.

מי בכלל צריך פרוביוטיקה?

למעשה, בעידן הנוכחי, כמעט כולם זקוקים מידי פעם למנה איכותית של פרוביוטיקה. ניתן להשיג אותה בצורה טבעית ביוגורטים או בירקות מוחמצים, אך רוב האנשים יעדיפו לצרוך תוסף מזון בצורת קפסולה. חשוב רק לבחור בקפסולות איכותיות, שעמידות למיצי הקיבה החזקים ולחיי המדף הארוכים של המוצר. קפסולות פחות איכותיות, יגרמו למותם של החיידקים, ולכן לא יובילו לשום תועלת. באופן כללי, כל מי שנוטל אנטיביוטיקה, חייב לצרוך בנוסף גם פרוביוטיקה, על מנת לשקם את פלורת המעיים. חשוב לצרוך את הפרוביוטיקה כשעתיים לאחר האנטיביוטיקה, ולהמשיך במנה יומית כחודש לאחר סיום הטיפול. מעבר לכך, כל מי שסובל מבעיות במערכת העיכול, דלקות או פטריות בנרתיק, מערכת חיסון חלשה וכדומה, מוזמן לצרוך פרוביוטיקה התואמת את הצרכים האישיים שלו. חשוב לבחור את סוג החיידקים היעילים למצב הבריאותי, על מנת להבטיח יעילות מקסימלית.

לסיכום, פרוביוטיקה של בית מרקחת אונליין נחשבת לאחד מתוספי התזונה הנפוצים והפופולאריים ביותר, היות והיא יכולה לסייע למגוון רחב של בעיות רפואיות.

כתוב/כתבי תגובה