מאכלים שמותר ואסור לתת לכלב שלכם

אנשים שמעולם לא גידלו כלבים, נוטים לחשוב הרבה פעמים שכלבים יכולים לאכול הכל. הרי כשכלב משוטט בטבע, הוא חייב לעשות כל מה שנדרש בשביל לשרוד ולכן הוא יאכל כל מה שהוא מוצא. על פניו זה נשמע הגיוני, אך זה ממש לא כך. 

כלבים יכולים לאכול אוכל מסוים, קרי אוכל שמתאים למבנה הגוף שלהם, מצבם הבריאותי, ובכלל לעצם היותם כלבים. אם אנחנו ניתן לכלבים דברים שאסור להם לאכול, אזי שאנחנו עלולים לגרום נזק משמעותי יותר. לכן עלינו להקפיד לקנות אך ורק מזון איכותי לכלבים ולתת להם רק אוכל שבאמת יתאים למה שאמורים לאכול. 

לפני שנסביר מה אסור לתת לכלב, חשוב להבהיר מה כן מותר לתת לו. באופן טבעי מותר לתת סוגים מסוים של בשר, חשוב מאוד לוודא שאין עצמות ושהוא לא קשה מדי. אפשר לתת טונה וביצה אבל לא במידות גדולות, כמו כן צריך לתת להם מזון יבש ושימורים שמיועדים לכלבים. אפשר גם לתת חטיפים שמיועדים לכלבים. 

מה אסור לתת לכלבים?

ישנה רשימה לא קטנה של מזונות שאסור לתת לכלבים. מדובר על פריטים שיכולים לעשות להם רע, בין אם זה מבחינה בריאותית ובין אם זה מבחינה פיזית. למשל, אסור לתת להם ירקות ופירות, אוכל מטוגן, מזון לתינוקות, מוצרי חלב, משקאות אלכוהוליים או קפה, אוכל לא מבושל, פירות יבשים, תפוחי אדמה, מוצרים ממותקים, מוצרים עם כמויות גדולות של מלח, שאריות מזון, קופסאות שימורים ישנות ועוד. 

כפי שאפשר לראות, מדובר על מגוון רחב של מוצרים ופריטי מזון אשר עדיף לא לתת לכלב. לפני שאנחנו בוחרים לתת לו משהו, מוטב לקרוא על כך, לברר עם וטרינר להיכנס לאתר של החנות חי בר להתרשם ממגוון סוגי המזונות ורק אז להחליט האם לתת או לא. 

כתוב/כתבי תגובה