שיקום בבית לאחר אירוע מוחי

שיקום בבית לאחר אירוע מוחי

כיצד מטפלים בגוף לאחר אירוע מוחי? וכיצד משקמים את אורח החיים? שבץ מוחי (stroke באנגלית) הוא אירוע שיכול להתרחש כמה דקות או מספר שעות שבו נפגעים חלקים חשובים במוח. הפגיעה מתרחשת בשל אי אספקת חמצן למוח – מה שקורה במידה והעורקים המעבירים מן הלב אל המוח דם וחמצן – נחסמים. 

אנשים שיחוו אירוע כזה בדרך כלל יבחינו בו מיד, בעוד שהסימפטומים המוכרים הם כאבי ראש חזקים, עיוות של הפה, ואה – סימטריות בפנים, אבדן שליטה בשרירים, חוסר יכולת להניע ידיים ורגליים, אבדן שיווי משקל ועוד כאן באתר. במצב כזה יש להזעיק עזרה רפואית – מה שיכול להציל  מנכות קשה ואפילו ממוות. 

אבל כיצד מטפלים באדם שעבר אירוע מוחי?

מי שעבר אירוע קשה כזה, ימצא את עצמו בטיפול אינטנסיבי בבית החולים. בזמן הטיפול יתבצע אבחון של המטופל כמו גם סריקות CT ובדיקות MRI שנועדו לבחון את גודל השבץ וחומרתו. בזמן הטיפול יסייעו הרופאים לדלל את הדם על מנת לפתוח את העורקים ולהפטר מקריש דם שחוסם את אספקת הדם למוח – מה שקורה בדרך כלל באירוע מוחי. 

תהליך שיקומי

מלבד הטיפול המיידי באירוע מוחי, נעשות מגוון פעולות לאחר האירוע שנועדו לשקם את מי שעבר את החוויה הקשה, קראו על שיקום בבית לאחר אירוע מוחי למשל. הגוף שכעת מושבת באופן מלא או חלקי, חייב להתאושש בעוד שטיפול פיזיותרפיה אישי בבית החולים או בבית הלקוח – נחוץ מאד! טיפול כזה יסייע למטופל לחזור להלכה סדירה, לשמור על יציבה ושיווי משקל, הטיפול יעזור להתמודד עם הליקוי בדיבור שנוצר, בעוד שהוא כלל צוות של פיזיותרפיסט מומחה, של אחיות ורופאים, מטפלים בעיסוק וכדומה. בכך אפשר להתאושש מהאירוע הקשה ולחזור לחיים טובים יותר. 

כתוב/כתבי תגובה