השבחת זרע – המדריך המלא

השבחת זרע – המדריך המלא

חלומם הגדול של כל זוג הוא לזכות להביא ילדים לעולם ולהיות להם להורים. אצל הרבה מהזוגות, זה הולך בצורה 'חלקה', ההיריון נקלט בקלות, כל מהלך ההיריון עובר בשלום ולבסוף נולד ילד בריא. אבל לא אצל כולם זה כך, ויש הרבה מאוד זוגות שנתקלים בקושי להרות ולא רק שההיריון לא קורה, אלא הם גם לא יודעים למה זה לא קורה. וזה, הכי גרוע.

זרע חלש = קושי להיכנס להיריון

בעיות פוריות יכולות לנבוע כתוצאה מכשל במערכת הרבייה אצל האישה ממש כמו כתוצאה מכשל במערכת הרבייה הגברית ולא כמו שהרבה נוטים לחשוב כי בעיות פוריות מקורן בגוף האישה החלש או הביציות הבעייתיות. אחת מהסיבות שעלולות להוביל לקשיי פוריות היא בעקבות תאי זרע גברי חלשים. תאי זרע חלשים לא יצליחו להבקיע את המערכת הנקבית ולהגיע אל הרחם וכמובן שלא יצליחו להפרות את הביציות שבתוכן.

האם יש פתרונות לזרע חלש ודליל?

כאשר מאבחנים זרע חלש או דליל אצל הגבר, ניתן לבצע פעולות שונות על מנת 'לעקוף' את הבעיה ובכל זאת להצליח ליצור היריון ברחם האישה. ניתן לשאוב תאי זרע ולמיין את התאים האיכותיים יותר ואותם להחדיר אל תוך הרחם במטרה ליצור היריון באופן מלאכותי וכן לבצע השבחת זרע על מנת להגביר את איכות תאי הזרע לקראת ניסיון הפריה חוץ גופית.

השבחת זרע – המדריך המלא

קיימות שיטות שונות להשבחת זרע כאשר הנפוצה ביותר מבניהן היא שיטת מפלי הצפיפות שאומצה במכונים מקצועיים באופן קבוע. בשיטה זו ממיינים בתוך מבחנה את תאי הזרע על פי הצפיפות שלהם המצביעה על מבנה גרעין תקין יותר ופחות. ולאחר מכן מעבירים את התאים הצפופים שהגיעו לתחתית המבחנה אל רופא מומחה לקראת החדרה אל הרחם. 

לקבלת ייעוץ מקצועי פנו אל גבריאל המרכז לפוריות הגבר

כתוב/כתבי תגובה