איך לפתח את המיומנויות של הילדים גם במהלך חופשת הקיץ?

איך לפתח את המיומנויות של הילדים גם במהלך חופשת הקיץ?

חופשת הקיץ היא החופשה שלה הילדים מצפים בכיליון עיניים, ואיך לומר את זה בעדינות – ההורים קצת פחות. לא רק בשל העובדה שיש למצוא מסגרות לילדים ותעסוקה לכל משך החופשה, אלא כי הילדים נוטים להיצמד למסכים, ולוותר על פעילויות שמפתחות את המיומנויות האישיות שלהם. איך בכל זאת אפשר לצלוח את החופשה? הנה כמה הצעות.

מחנה קיץ

אם אתם מחפשים מסגרת נהדרת לילדים, טוב לדעת כי summer school נחשב לפעילות מצוינת. זאת בשל העובדה שהילדים נהנים ממגוון רחב של פעילויות במחנה, ואף זוכים להכיר חברים חדשים מהארץ והעולם. אם לא די בכך, המחנה מתקיים בארצות הברית, והשיח במחנה מתנהל בשפה האנגלית, כך שלמעשה הילדים משפרים את כישורי השפה שלהם, לומדים לדבר באופן המיטבי ונהנים מחוויה פורצת גבולות.

חוגים ייעודיים

כדי להוציא את הילדים מהמסכים, ולאפשר להם ליהנות מפעילויות מעשירות נוספות, כדאי לרשום אותם לחוגים וסדנאות בתחומים שמעניינים אותם, החל מספורט, דרך יצירה ועד למדעים. החוגים הללו יאפשרו להם להעשיר את עצמם מבחינה קוגניטיבית, ואף יספקו להם מקום נהדר לבילוי חברתי ולהיכרות עם ילדים חדשים.

לקרוא ספרים

זה נכון, ילדים לא כל כך אוהבים לקרוא ספרים, ועם זאת, כדי לסייע להם לפתח את כישורי השפה העברית, חשוב לקרוא עמם ספרים לפחות אחת לשבוע. נסו לבחור סיפורים מעניינים, מרתקים וייחודיים, ולו כדי שהילדים בעצמם יבקשו מכם לקרוא.

משחקי קופסה

משחקי קופסה, מלבד היותם מאוד מהנים, הם גם מאוד מעשירים, והם מאפשרים לפתח מיומנויות קוגניטיביות שונות, החל מהבנת אסטרטגיות ועד לחידוד הזיכרון. משחקים כמו מונופול, טאקי וכו', יהיו נהדרים עבור הילדים ויהוו זמן בילוי מצוין. אגב, זו סיבה טובה להזמין חברים, לשחק במשחקים ולבלות יחדיו.

פעילויות יצירה

עבודות יצירה מסייעות לפתח את כישוריהם המוטוריים של הילדים, לצד הכישורים הקוגניטיביים ועל כן מדובר בפעילות מומלצת במיוחד. כדאי לרכוש חומרי יצירה מסוגים שונים, וליצור יחד עם הילדים שלל יצירות מקוריות.

 

תכננו היטב את חופשת הקיץ הקרובה, ותוכלו לסייע לילדיכם לצבור חוויות, להעשיר את עולם התוכן שלהם ולשפר את המיומנויות השונות. חופשה נעימה!

כתוב/כתבי תגובה