ספירומטריה

ספירומטריה

ספירומטריה היא בדיקה רגילה שרופאים משתמשים בה כדי למדוד את תקינות הריאות של אדם. הבדיקה מתבצעת על ידי מדידת זרימת האוויר לריאות ומחוצה לה. במאמר זה נבין איך מבצעים את הבדיקה וכיצד לצאת ממנה בשלום.

ספירומטריה – מה זה?

כדי לבצע בדיקת ספירומטריה, תצטרכו לשבת ולהתחבר למכונה קטנה הנקראת ספירומטר. מכשיר רפואי זה, מתעד את כמות האוויר שאתם נושמים פנימה והחוצה ואת מהירות הנשימה שלכם. זהו אחד מהמכשירים היותר נפוצים בבית החולים בעולם.

בדיקות ספירומטריה משמשות לאבחון מצבים אלה:

  • אסתמה
  • מחלת ריאות מגבילה (כגון פיברוזיס ריאתי אינטרסטיציאלי)
  • הפרעות אחרות המשפיעות על תפקוד הריאות

בדיקות אלה, מאפשרות לרופא לפקח על מצבי ריאות כרוניים כדי לבדוק שהטיפול הנוכחי אותו הוא מבצע, משפר את הנשימה של החולה. ספירומטריה נעשית, לעיתים, כחלק מקבוצת בדיקות המכונות בדיקות תפקודי ריאות.

כיצד להתכונן לבדיקת ספירומטריה?

אתם לא תצטרכו לעשן שעה לפני בדיקת ספירומטריה. כן תצטרכו להימנע מאלכוהול באותו יום. כמו כן, אכילה של ארוחה גדולה מדי, עשויה להשפיע גם על יכולת הנשימה שלכם.

אל תלבשו בגדים כל כך הדוקים שיכולים להגביל את הנשימה שלכם. רופא שלכם ייתן לכם הוראות אם עליכם להימנע משימוש בתרופות נשימה בשאיפה או בתרופות אחרות לפני הבדיקה שלכם.

הליך ספירומטריה

בדיקת ספירומטריה אורכת בדרך כלל כ- 15 דקות ובדרך כלל מתרחשת במרפאת הרופא. הליך הטיפול עשוי להיות קצר מאוד ולאחר מכן, תוכלו לקבל את האינדיקציה הנכונה באשר לתפקוד הריאות שלכם.

בבתי חולים פרטיים, תמצאו את הרופאים הטובים ביותר לתחום בו אתם צריכים סיוע רפואי. ואם לא המחיר או השירות שימשכו אתכם לעשות אצלם את הטיפולים, נראה שהמקצועיות תהיה זו שתכריע את הכף.

כתוב/כתבי תגובה