יישור שיניים שקוף – מה חשוב לדעת

יישור שיניים שקוף – מה חשוב לדעת

ייתכן ששיניים ישרות וחיוך מחודש, כבר לא יצטרכו להגיע יחד עם פה מלא בחוטים ותושבות סוגריים. לשיפור ההערכה העצמית והביטחון הפיזי, פלטות בלתי נראות מציעות אלטרנטיבה אסתטית וכמעט לא נראית לשיפור השיניים שלכם.

יישור שיניים שקוף – מה חשוב לדעת 

בעוד שפלטים בלתי נראים עשויים שלא להתאים למקרי יישור מסוים או לבעיות נשיכה מורכבות שמטופלים בצורה טובה יותר ביישור  שיניים מסורתי, ניתן להשתמש בפלטות בלתי נראות לטיפול במצבים הבאים:

 

  • עקיצת יתר על המידה בשיניים
  • שיניים צפופות או מרווחות באופן נרחב
  • שיניים עקומות ולא אסתטיות

 

סוגרים שקופים מיועדים למבוגרים ובני נוער בוגרים, אך אינם מומלצים לתינוק למשל. ילדים ובני נוער צעירים יותר המתמודדים עם בעיות אורתודונטיות, יידרשו לפלטות מתכת מסורתיות עם סוגריים / חוטים בקדמת השיניים. 

עם זאת, רק רופא השיניים או האורתודונט שלכם יכול לקבוע אם אתם מועמדים לפלטות כאלו. הטיפול האלטרנטיבי תוכנן בעיקר למבוגרים, זאת בשל הצורך בשיתוף פעולה מוחלט ונוקשה; "המגשים השקופים" נלבשים 22 שעות ביום ואין לשכוח או לאבד אותם.

סוגי יישור שיניים שקופים 

סוגים פופולריים של סוגרים בלתי נראים כוללים סוגריים קרמיים, סוגריים פנימיים ומיישרים שקופים, ראו דוגמאות באתר https://clear-aligners.co.il. פלטות קרמיקה הן ממש כמו פלטות מתכת, אלא שהן משתמשות בסוגריים בצבע שיניים (ולעיתים בחוטים בצבע שיניים) ולא במתכת ליישור שיניים. 

בדרך כלל הם לא מכתימים את השיניים. הקרמיקה בצבע השן "משתלבת" עם השיניים שלכם, מה שהופך אותן לפחות מורגשות ממתכת, אך לא "בלתי נראות" כמו בתוך סוגריים או יישור ברור. 

כך או כך, עשו זאת רק במקום שבו הרופאים מקצועיים ואיכותיים, וחשוב שתבדקו אחר העבודות שהם כבר עשו למטופלים אחרים.

כתוב/כתבי תגובה