היתרונות של חמאת שיאה

היתרונות של חמאת שיאה

אחד המוצרים מתחום הקוסמטיקה הטבעית הוא חמאת שיאה.
חמאת שיאה הינה מוצר טבעי שמעניק יתרונות רבים לגוף ולשיער.
חמאת שיאה מכילה בין היתר ויטמינים ומינרלים שמהווים תחליף טבעי למוצרי טיפוח מלאכותיים שאנו עושים בהם שימוש.
בדומה לאבקת בוראקס, המשמש לרוקחות טבעית כמתחלב.

מקור החמאה

באפריקה גדל עץ מסוים שגדלים עליו אגוזים. אגוזים אלו מכילים חומרים טבעיים שיש להם תועלת רבה לגופנו. לאחר קטיפת האגוזים הם עוברים תהליך של כתישה ובישול שנועדו לאפשר את הפקת השמן.
שומן זה הוא המקור להפקת חמאת שיאה.

מהם היתרונות של חמאת שיאה?

 • ריפוי – לחמאת שיאה תכונות ריפוי. היא מכילה שומנים בריאים שמסייעים לעור להתרפא ולהתחדש. את החמאה ניתן למרוח על עור פגוע, כוויות, סימני מתיחה, עקיצות וגם דלקות פרקים.
 • נוגדי חמצון – העובדה שחמאת שיאה מכילה נוגדי חצון מסבירה את העבודה שהחמאה עשויה להגן על העור מפני רדיקלים חופשיים. ואכן, מטופלים שמחפשים טיפול אנטי אייג'ינג ימצאו בחמאת שיאה מוצר מעולה שתועלתו רבה.
 • אנטי דלקתי – חמאת שיאה מכילה חומצות שומן שמוכיחות את עצמן כאנטי דלקתיות. הללו מועילות במקרים שונים כמו דלקת פרקים. השימוש בחמאה עשוי להועיל על כאבי פרקים וכן לרפא דלקות בעור.
 • הגנה מהשמש – חמאת שיאה משמשת גם כמסנן קרינה. היא מספקת לנו הגנה מפני קרינה אולטרה סגולה. מדובר על שכבת הגנה טבעית שלא תמיד מחליפה לחלוטין את השימוש במקדם הגנה.
 • לחות לשפתיים – החורף מביא עמו בשורות שונות, ובין היתר מכירים רובנו את היובש בשפתיים. חמאת שיאה מועילה מאוד שכן היא נספגת בשפתיים בקלות ומעניקה לחות וגם הגנה לאורך זמן. 
 • לחות לשיער – חמאת שיאה מחזקת את השיער. אם את רוצה ליהנות משיער לח ומלא בקר מומלץ למרוח את השיאה מאזור הקרקפת ועד לקצה של השערה. השיער יהיה לח ומבריק אך לא שמנוני. השמן מגן על השיער מפני השמש וכן מפני מזג אוויר קריר ויבש.
 • יובש בקרקפת – במקרה של יובש בקרקפת מומלץ לטפל בחמאת שיאה. החמאה מזינה את העור ומונעת קשקשים ותופעות נוספות שעלולות לפגוע בקרקפת ובשיער שלנו. אכן, חמאת שיאה תוכל להביא תועלת רבה.
  כדי למצוא מוצרי ריפוי טבעיים נוספים המתאימים לכם,
  אתם מוזמנים לבקר באתר של אור המדבר.

 

כתוב/כתבי תגובה