השפעת קנאביס על חלקים שונים בגוף

השפעת קנאביס על חלקים שונים בגוף

בעשור האחרון ישנה יותר מודעות ציבורית ליכולות של צמח הקנאביס להטיב עם הגוף, לשכך כאבים, למנוע מחלות, ולספק מרגוע נפשי עבור מי שסובל מחרדה, סטרס ודיכאון. כיום, מכיר משרד הבריאות הישראלי בחשיבות של הצמח להפחתת כאבים ולסיוע בתהליכי החלמה, או להתמודדות עם כאבים כרוניים.

קנאביס רפואי (מריחואנה רפואית) הוא צמח שמצויים בו קנבואידים (המכונים THC וCBD) אשר מתקשרים עם קולטני קנבואיד שנמצאים בגופם של יונקים. בכך, פועלת השפעה חיובית על הגוף והנפש תוך שיכוך כאבים וטיפול בבעיות במערכות העצבים, בלב, במערכת העיכול ואף בעצמות ושרירים.

אז אילו השפעות יש לקנאביס על חלקים שונים בגוף? הנה רשימה של איברים שמושפעים לטובה מצריכת מריחואנה:

השפעה על המוח

קנאביס רפואי מכיל נוגדי דיכאון, נוגדי חמצון, מונעי פסיכוזה, וחומרים נוירופרוטקטיביים שמגנים על המוח מפני אלצהיימר, הפרעות קשב וריכוז, תסמונת טורט ועוד. החומרים המצויים בצמח מסייעים גם לאנשים שסובלים ממחלות נפש, הפרעות רגשיות, ממיגרנות, אלצהיימר, חרדה דיכאון, פרקינסון ועוד.

עישון קנאביס עם וופורייזר, יספק חוויית עישון נקיה מעשן וידידותית יותר. צריכת מריחואנה תספק הקלה עבור מי שסובל מכאבי שרירים, והיא כמו תרגיע דלקות וכאבים בגפיים.

לב וריאות

מי שסובל מבעיות לב, דלקות וטרשת עורקים: יוכל להיעזר בקנאביס כדי לטפל בדלקות, למנוע חיידקים ולהפחית את הסיכוי ללקות בטרשת. עישון קנאביס באמצעות מכשיר אידוי מיועד עבור מי שמעוניין להפחית נזקים שנגרמו בעקבות עישון סיגריות וטבק. נוסף לכך, קנביס משפר את תפקוד הלב והריאות.

עיניים

מריחואנה יכולה להקל על כאבי עיניים, להפחית לחץ תוך עיני, בזמן שהחומרים המצויים בה טובים לטיפול בגלאוקומה.

מערכת העיכול והמעיים

מערכת העיכול שלנו מושפעת (מן הסתם) מהמזון אותו אנו צורכים. כדי לאפשר ניקוי רעלים ומניעת בעיות במערכת העיכול – רבים צורכים את הצמח שמונע בחילות והקאות, מעורר תיאבון ונחשב מעולה עבור אנשים שעוברים טיפולים קשים מדכאי תיאבון. קנאביס מאזן את רמת הסוכר בגוף ועוזר לשמור על המשקל, בזמן שצריכת קנאביס תסייע למנוע התפתחות של סרטן במעי הגס.

בשל כל היתרונות האלה, נושא צריכת הצמח, הפך לבוער בשיח הציבורי, בעוד שצעד אחר צעד, הופך הקנאביס לתרופה לגיטימית וקלה יותר להשגה, זאת עבור אנשים שחולים במחלות שונות וסובלים מכאבים כרוניים.

כתוב/כתבי תגובה