סגולתיה הרפואיות של של צ'י קונג

סגולתיה הרפואיות של של צ'י קונג

הרפואה הסינית המסורתית מאמינה שעל מנת להבריא, על מנת להתחזק, אנחנו צריכים לחבר בין גוף לנפש, אי אפשר להפריד בין השניים. אם אנחנו רוצים לחזק ולרפא את הגוף שלנו, הרי שאנחנו צריכים לחזק את שני הדברים ואת הקשר ביניהם. את זה נוכל לעשות באמצעות צ'י קונג.

צ'י קונג ישראל היא שיטת טיפול, חכמת ריפוי שפועלת בין היתר במקרים של מחלות כרוניות שונות, מתוך כוונה לחזק את הגוף ולרפא אותו, בין היתר על ידי חיזוק המערכת החיסונית של הגוף אשר מאפשרת לנו להבריא.

כיצד אנחנו עושים את זה? הרפואה הסינית בכלל ומטפלים בצ'י קונג בפרט, מאמינים שלשם כך אנחנו צריכים להפעיל את הגוף בעדינות, בעזרת תרגולים שונים של תנועה, אנחנו צריכים את האנרגיה בגוף שלנו על מנת שזו תגיע למקומות שונים ובכך היא תשחרר חסימות שונות שגם גורמות לנו למחלות וגם מונעות מאיתנו להבריא.

ההנחה היא, שאנחנו יכולים לקבל את האנרגיה דרך הטיפול וכן מהסביבה שלנו, ואם אנחנו נשחרר את אותן חסימות שיש בנו ונאפשר זרימה בתוך הגוף, אז נוכל לרפא את עצמנו. צריך להדגיש, שמדובר בשיטת ריפוי שמאמינה שהדבר צריך להתבצע כשברקע צלילים מתאימים שמלווים אותנו, והכל מתנהל בהתאמה למצבנו הפיזי והנפשי, כלומר, לא מדובר על תהליך שהוא אחיד לכולם. הרפואה הסינית בכלל, לא מאמינה באחידות אלא שכל מטופל מקבל תוכנית טיפול משלו.

תרגול בצ'י קונג יכול להתבצע בכל מצב ובכל מקום כמו קורס צ'י קונג בירושלים, כל עוד אנחנו נמצאים בהכרה, גם אם מצבנו קשה, אפשר למצוא תנועות אותן נוכל לבצע ויעזרו לנו לשחרר חסימות שונות בגוף. מתרגלים רבים שעוברים תהליכים טיפוליים מסוג זה, אכן חווים שינוי הן בתחושה הפיזית, הן באיכות החיים והן במצבם הרפואי.

על מנת שהטיפול יצליח, הוא חייב להתבצע בהדרכת מטפלים מקצועיים כמו אמיר פרלמן שיודעים לאבחן את המצב הפיזי, יודעים לבנות תוכנית מתאימה ולבצע מעקב אחר המטופלים שלהם. חשוב להבהיר לפני סיום, יש לבצע את התרגילים לאורך זמן, ורצוי לשמר את הטיפול ולא לזנוח אותו, גם אם מגיעים לתוצאות טובות.

 

כתוב/כתבי תגובה