דברים שכדאי לדעת על עדשות מולטיפוקל

דברים שכדאי לדעת על עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל הפכו לפריט מבוקש בעיקר בקרב אנשים שזקוקים לסיוע בראייה מרחוק – או מקרוב, בזמן עבודה על המחשב/בזמן קריאה או נהיגה. מי שזקוק לשיפור ראייה בטווחים שונים, ימצא עצמו מחליף בין זוגות המשקפיים שלו עבור כל פעולה. דבר שיכול להיות מעיק ומתיש. לכאן נכנסות לתמונה עדשות מולטיפוקל שמטרתן לאפשר את כל טווחי הראייה – בזוג משקפיים אחד.

איך נראית עדשת מולטיפוקל?

עדשות כאלה נראות ממש כמו עדשות רגילות אבל הן מכילות 3 אזורים שמטרתם לאפשר ראייה למרחקים משתנים. בחלק העליון של העדשה נמצא אזור המיועד לראייה מרחק כמו בעת נהיגה/הליכה או צפייה בטלוויזיה. באמצע נמצא אזור ביניים המתאים לעבודה מול מחשב או לעבודה במרחק של עד כ 70 ס"מ. בחלק התחתון ישנו אזור מתאים לקריאה. למעשה, בזוג משקפיים אחד יש שילוב של 3 זוגות משקפיים.

איך מסתגלים למולטיפוקל?

חשוב לדעת כי לעדשות כאלה יש חסרון והוא ראייה מטושטשת בזמן הסבת מבט מטה, כמו בעת ירידה במדרגות. עם זאת אפשר להתגבר על החיסרון באמצעות התבוננות בחלק העליון של העדשה בזמן הירידה.

יתרונות של מולטיפוקל

מי שיבחר במולטיפוקל יוכל לקרוא אותיות קטנות על מוצרים, לקרוא מפה בצורה נכונה, לראות שלטים בזמן נהיגה ולהנות מזוג אחד וחסכון משמעותי בעלויות.

כיצד מתאימים את המשקפיים?

התאמת משקפיים נעשית תוך מדידת המרחק שבו אתם קוראים עיתון/ עובדים מול מחשב וכדומה. לפי מרחקי העבודה ובאמצעות מומחים בחנות אופטיקה כרמית, אפשר לבצע התאמה מושלמת. לאחר ייצור העדשות יש תקופת הסתגלות של מספר שעות עד שבועיים. כדי להסתגל יש לחפש נקודות בהן אתם רואים בצורה הכי חדה. לאחר הסתגלות וראייה חדה וברורה אפשר להתחיל להסתובב עם המשקפיים.

כדי לנהוג עם מולטיפוקל יש לוודא כי אתם מצליחים להסתגל למשקפיים תוך הסתגלות הדרגתית שתכלול בתחילה שעה ביום – של הרכבת המשקפיים – עד להגעה לנוחות וראייה טובה ללא טשטושים, לכמה שעות טובות. בכך אפשר לשפר משמעותית את איכות החיים.

כתוב/כתבי תגובה