כך תמנעו את התפשטות הקורונה

כך תמנעו את התפשטות הקורונה

מחלות רבות ונגיפים שונים מופצים במהירות רבה בין כמות גדולה של אנשים אך ורק בגלל סיבה אחת, חוסר הגיינה. במידה ואתם רוצים לעשות כל שביכולתכם בירה למנוע התפשטות של מחלות שונות או נגיפים כמו הקורונה אשר תוקפת את כל העולם ממש בימים אלה, קיימת חשיבות רבה לשמור על הגיינה מוקפדת ככל הניתן. שטיפת ידיים היא אחת מן הפעולות החשובות ביותר בעזרתן תצליחו להישמר מנגיף הקורונה אשר משגע את העולם כולו.

 

ידיים עסקניות – חשיבות שמירת ההגיינה

בשל העובדה הפשוטה כי הידיים שלנו עסקניות ונוגעות בלא מעט מקומות או מוצרים שאינם הכי אסתטיים ונקיים, קיימת חשיבות רבה לשמור על ידיים נקיות ככל שביכולתינו. במטרה לשמור על ידיים נקיות חשוב לדעת כיצד לשטוף אותן נכון. אנשים רבים סבורים כי הכנסתם של הידיים תחת זרם המים תספיק במטרה לחטא את ידיהם מכל החיידקים השורצים עליהן ועל כן קיימת חשיבות רבה להדגיש כי שטיפת ידיים בצורה זו כמעט ואינה מועילה כלל לניקיון הידיים.

 

שטיפת ידיים ללא סבון או ניגוב כמעט ואינה מועילה

בניגוד למקובל לחשוב, שטיפת ידיים עם מים בלבד לא יעילה כמעט בכלל. לעיתים שטיפת ידיים ללא סבון וללא ניגוב במתקן יעודי עלולה להביא לתוצאה הפוכה לגמרי של התרבות חיידקים גדולה ומהירה יותר. על כן חשוב לשטוף ידיים עם שימוש במתקן סבון וניגוב מיד לאחר תם הפעולה. ידיים רטובות מדביקות לא מעט חיידקים לידינו ולכן קיימת חשיבות רבה להקפיד גם על ניגובם. אנשים רבים אשר מקפידים על שטיפה עם סבון לא מייחסים חשיבות עליונה לניגוב הידיים.

 

כך תצליחו למנוע את התפשטות הקורונה

לכן חשוב לדעת כי כלל םעולות השטיפה חשובות ואף קריטיות להצלחת הפעולה של ניקיון הידיים. ניקיון הידיים שלנו הוא חלק בלתי נפרד ממניעת התשפשטות של מחלות רבות בכלל ונגיף הקורונה בפרט. מעבר לכך חשוב להימנע ממגע בעור הפנים עם ידיים שאינן מספיק נקיות. כל מגע פיזי עם ידיים מלאות חיידקים עלול להביא לידי התפשטות הנגיף ואף וירוסים עונתיים רבים אחרים.

 

במטרה להצליח להישמר ולמנוע התפשטות, הצעד הראשון,הגדול והחשוב ביותר הוא שמירה על ידיים נקיות.

כתוב/כתבי תגובה