תרופות סבתא נגד כאבי שיניים

תרופות סבתא נגד כאבי שיניים

כאבי שיניים עלולים להופיע בפתאומיות ולשבש את המהלך התקין של חיינו. הם יכולים לתקוף אותנו בבית, בעבודה, או סתם ברחוב, ולהעיק מאוד. במקרים כאלה נרצה להפחית עד למינימום האפשרי את רמת הכאבים, וכדי לעשות זאת לא חייבים תמיד לעבור דרך מרפאת שיניים או בית מרקחת, ובחלק מן המקרים אפשר להשתמש ב"תרופות סבתא" כלומר בחומרים הנמצאים בבית אשר חוסכים לנו את הצורך לקבוע תור לרופא או למהר למרפאה עבור טיפול בבעיה הדחופה. תרופות אלה הוכחו כמועילות במשך דורות והשימוש בהן עובר מאב לבן ומאם לבת. הן מתבססות בדרך כלל על תבלינים ביתיים, וגם על כפיות מלח במים.

כדורי צמר גפן משמשים למריחת תערובות תבלינים כמו זנגביל עם פלפל חריף, כדי להניח אותן על המקום הכואב ולהפחית את התחושה השלילית. תרופה אחרת היא מי מלח, מכניסים כפית מלח למים ומגרגרים בפה במשך כחצי דקה, במטרה לנקות את חלל הפה ולהפחית זיהומים ונוזלים מיותרים ממנו. תרופה נוספת היא תה עם נענע. התבלין מקרר את הפה ומפחית את הכאבים. גם קרח יכול לתרום להפחתת הכאב מאחר שהוא מרגיע את העצבים. קוביות קרח נחשבות גדולות מדי וגם קשה לחלק מאיתנו להתמודד איתן בתוך הפה ולכן השימוש בקרח ייעשה באמצעות מילוי שקית בקרח גרוס והצמדת השקית ללחי כדי להשפיע על חלל הפה מבחוץ. אפשרות נוספת היא שימוש במסטיקים כדי לכסות על שן שבורה או חור של סתימה שנפלה. המסטיק ייכסה את החור וימנע זליגת מזון ונוזלים עד לסתימה הרפואית.

תרופות סבתא עשויות להיות יעילות נגד כאבי שיניים הנגרמים כתוצאה מדלקות סינוס. כאן תסייע כפית מלח בתוך כוס מים חמים, וגם תמציות צמחיות עשויות להקל על הכאבים. כדאי לזכור ששימוש בתרופות סבתא אכן מקל על הכאבים לפעמים אבל אם הם נמשכים – תצטרכו לקבוע תור לרופא בכתובת http://www.dr-anat.co.il/ או לעזרה ראשונה, תלוי בעוצמת הכאב, ולכן יש להתייחס לתרופות סבתא כאל פתרון זמני בלבד ולא לראות בהן תחליף הולם לטיפול מקצועי בכאבי השיניים שלכם.

כתוב/כתבי תגובה