למה חשוב לטפל בנזלת כרונית?

למה חשוב לטפל בנזלת כרונית?

עבור רובינו צינון הוא לא יותר מתופעה חולפת, דבר מה שמציק לנו למספר ימים ושניתן להתגבר עליו באמצעות טיפול פשוט כשלרוב זה פשוט חולף עם עצמו. יחד עם זאת, יש כאלה הסובלים מסיבות שונות מצינון שאינו חולף לתקופות זמן ארוכות, דבר שבהחלט יכול לפגוע במהלך התקין של החיים. המצב הזה נקרא בלשון רפואית נזלת כרונית ומי שסובל ממנו הרבה פעמים כבר התייאש מלנסות ולמצוא פתרון לדבר. חשוב לדעת שאם לא מטפלים בנזלת כרונית, זה יכול להיות מסוכן או לכל הפחות לגרום לנו חיים פחות טובים על בסיס קבוע. אם גם אתם סובלים מהתופעה, הנה כמה סיבות מדוע כדאי לכם לטפל בה בהקדם.

הימנעו מסיבוכים מיותרים

יש אנשים שחיים עם נזלת כרונית על בסיס קבוע ופשוט השלימו עם המצב. אכן, אפשר לחיות איתה שנים ארוכות, אבל צריך לדעת תמיד כי ישנם סיבוכים אפשריים שיכולים להופיע גם לאחר מספר שנים. כך למשל נזלת כרונית יכולה להתפתח לסינוסיטיס כרוני, מצב של חסימה קבועה של תעלות האף והפנים עקב גודש. זה יכול לגרום לדלקת ולהיות מסוכן מעבר לכך שזה פשוט גורם לכאבים מייסרים. מה עוד? ובכן, נזלת כרונית קשורה באופן ישיר לתופעות כמו הפרעות בשינה, פגיעה משמעותית בריכוז ובתפקוד העבודה, הפרעה בנשימה דרך האף ועוד. לא נשמע נחמד במיוחד, נכון?

אל תתפשרו על איכות החיים

גם אם לא תסבלו חלילה מאחד מהסיבוכים הללו, האם אתם באמת רוצים לחיות חיים של נזלת כרונית וקושי בנשימה? אין שום סיבה להתפשר ולחיות ככה שכן יש לחיים כאלה פוטנציאל להיות חיים מאד מאתגרים ולא ממש מספקים. שווה לדעת כי יש הרבה טיפולים קונבנציונליים וגם טיפולים אלטרנטיביים ותוספי תזונה שיכולים לעזור ואנו ממליצים בהחלט לפנות אל רופא המשפחה שלכם קודם כל ולהתייעץ.

בשורה התחתונה, גם אתם סובלים מזה שנים ארוכות מנזלת כרונית ובמיוחד אם אתם מרגישים שכבר למדתם לחיות איתה, אל תתפשרו על חיים שלמים של סבל וקושי בנשימה, חפשו את הטיפול המתאים שיוכל לעזור לכם.

כתוב/כתבי תגובה