טיפול בקרטוקונוס

טיפול בקרטוקונוס

אחד מבעיות העיניים הנפוצות ביותר, היא קרטוקונוס. מדובר במחלה שגורמת לשינויים במבנה קרנית העין באופן הדרגתי. במסגרת המחלה, הקרנית הופכת להיות הרבה יותר דקה, ובמובנים מסוימים, היא מקבלת מראה של קונוס. מכאן גם נובע השם שלה. 

> קראו אודות בדיקת עיוורון צבעים

על פי מחקרים שונים, הרי שהמקור למחלה הוא תורשתי, אך ישנם גורמים נוספים שגורמים להיווצרותה למשל, שפשופים בעין, בין היתר בגלל דלקות ואלרגיות שונות, כמו כן, המחלה יכולה להיווצר כתוצאה מעיוות במבנה הקרנית וכן ממבנה העין וצלינידר. הרבה פעמים אנשים שמתמודדים עם ראיה לא יציבה, בסופו של דבר, מתמודדים גם אם מחלה זו. 

ניתן לאבחן אותה בצורה פשוטה, בעזרת מכשור אשר ממפה את מבנה הקרנית ולמעשה מודד את העובי שלה ברבדים שונים. כמו כן, ניתן לאבחן אותה דרך התסמינים השונים אשר היא יוצרת, בין אם זה ירידה באיכות הראייה, עליה מהירה במספר של המשקפיים, וכן פיזור האור בשעות חשוכות. הרבה מאוד אנשים שמתמודדים עם המחלה, מתלוננים על הופעת הילות שונות שמפריעות להם בראייה הסדירה. 

כיצד מטפלים במחלה

ישנI מספר דרכי טיפול בקרטוקונוס. למשל, דרך השתלת קרנית, דבר שהוא לא מתבקש בדרך כלל, אלא אם מדובר בשלבים מתקדמים של המחלה. לרוב הדרכים לטפל במחלה, הן באמצעות משקפיים או שימוש בעדשות מגע מתאימות, עדשות רכות לראייה טובה. ההחלטה לפעול במישור הכירורגי, תתקבל רק אם אין ברירה. 

לפני סיום נציין, מדובר במחלה לא שכיחה אך גם לא כזו שאי אפשר לטפל בה. היום אפשר למצוא כלים וטיפולים שונים שמאפשרים להתמודד עם המחלה בצורה סדירה ומהירה. ישנם לא מעט רופאי עיניים שמתמחים באבחון המחלה ובשלבים אחרים גם בהתמודדות עם המחלה, על פי הדרכים השונות שציינו.

כתוב/כתבי תגובה