דרכי טיפול בציפורן חודרנית

דרכי טיפול בציפורן חודרנית

ציפורניים חודרניות שכיחות ומשפיעות בעיקר על מתבגרים וצעירים בשנותיהם המתקדמות. אנשים בגילאים אלה חווים זיעה מוגברת ברגל, מה שעלול לגרום לריכוך לקפל הציפורניים. כמו כן, השתתפות בספורט יכולה לגרום לחתיכה קטנה של הציפורן להטביע את עצמה בעור.

דרכי טיפול בציפורן חודרנית

על פי האקדמיה האמריקאית לכירורגים אורטופדיים, אנשים צריכים לטפל בציפורן חודרנית ברגע שהם מבחינים בכך. הם יכולים לעזור לעצמם בטיפול בציפורן חודרנית בבית על ידי:

  • השריית כף הרגל במים חמים 3 או 4 פעמים ביום
  • שמירה על כף הרגל נקייה ויבשה בכל הזמנים האחרים
  • נעילת נעליים נוחות שיש בהן מספיק מקום לאצבעות הרגליים, כמו סנדלים
  • נטילת איבופרופן או פרצטמול כדי לעזור להקל על הכאב

בין היתר, ניתן להוסיף טיפה מלח אפסום למים תוך כדי השרייה. הם יכולים גם לעסות בעדינות את הצד של קפל הציפורניים כדי להפחית נפיחות.

מתי לפנות לרופא?

מי שעוקב אחר ייעוץ לטיפול ביתי בציפורניים חודרניות, אך אינו רואה שיפור תוך 2-3 ימים, עליו לפנות אל ד"ר אנדי קרף. חשוב גם לפנות לטיפול רפואי אם יש סימנים לזיהום.

אנשים הסובלים ממצבים רפואיים בסיסיים כגון סוכרת, נזק עצבי בכפות הרגליים או זרימת דם נמוכה, צריכים לפנות לרופא ברגע שהם מבחינים בציפורן חודרנית.

אחרי טיפול

רופאים, בדרך כלל, ירשמו אנטיביוטיקה אם למישהו יש ציפורן חודרנית נגועה. הם עשויים גם להמליץ ​​על טיפול נוסף, כגון הליך כירורגי קל, בו הם מורידים חלק מהגבול הצדדי של הציפורן. רופאים נוטים לבצע ניתוח זה בהרדמה מקומית, היכנסו למאמר לפרטים נוספים.

לאחר ההליך, רופא רשאי למרוח תחבושת ולייעץ לאדם לנוח עד למחרת. רוב האנשים מעידים על כאב מועט אם בכלל – לאחר טיפול זה.

כתוב/כתבי תגובה