אבחון טריקולוגי

אבחון טריקולוגי

אבחון טריקולוגי הינו אבחון שמטרתו לקבוע את מצב הקרקפת ושורשי השיער. חשוב להבין כי נשירת שיער נחשבת לאחת התלונות הנפוצות ביותר הן בקרב גברים והן בקרב נשים, היות ולא מעט אנשים בארץ ובעולם סובלים מנשירה. בחלק מהפעמים מדובר על נשירת שיער כתוצאה משינויים הורמונליים כגון היריון ולידה ואילו במקרים אחרים, מדובר על נשירה שנובעת כתוצאה מתזונה לקויה, לחץ נפשי, תופעות לוואי של תרופות מסוימות וכדומה. לכן יש צורך לעבור אבחון מקצועי ומקיף בקליניקה של הייר קליניק, על מנת לרדת לשורש הבעיה ולטפל בה בצורה המקיפה והיסודית ביותר. חשוב כמובן לעבור את האבחון אך ורק אצל מומחה בתחום, במטרה להבטיח לעצמכם את המענה המקצועי והמדויק ביותר.

כל מה שחשוב לדעת לגבי אבחון טריקולוגי

קודם כל, חשוב להבין כי טריקולוגיה הינו למעשה מדע השיער, כלומר מדובר על תחום הקשור לכל בעיות השיער ובעיות הקרקפת. המטרה של התחום היא לבדוק, לאבחן ולחקור את כל הגורמים המשפיעים על השיער והקרקפת של האדם, על מנת להבין את הסיבות השונות הגורמות לנשירת שיער. חשוב להבין כי על מנת להתאים לכל אחד את הטיפול היעיל ביותר עבורו, יש צורך קודם כל לאבחן את הסיבה לנשירה. הטיפול תלוי בקשר הדוק למקור הבעיה, היות וישנם לא מעט סוגים שונים של טיפולים, ולכן יש צורך להתאים את הטיפול האידיאלי ביותר לכל אדם. טריקולוג אמור לבחון את סוג השיער ומצב הקרקפת של האדם, לתשאל אותו לגבי אורח החיים שלו, ההיסטוריה הרפואית שלו והגנטיקה שלו. רק לאחר מכן, הוא יוכל לאתר את מקור הבעיה ולהבין מהו הטיפול או שילוב הטיפולים המתאים ביותר למצב.

לסיכום, כל מי שסובל מנשירת שיער, חייב לשקול בחיוב את האופציה של אבחון טריקולוגי. מדובר על הדרך היעילה ביותר לאבחן את הבעיה ולטפל בה.

כתוב/כתבי תגובה