מטיילים בפורטוגל: יעדים מומלצים לטיול בליסבון

מטיילים בפורטוגל: יעדים מומלצים לטיול בליסבון

אם אתם מתכננים לטוס לליסבון בקרוב, אתם וודאי כבר יודעים שמדובר באחד היעדים הייחודיים ביותר באירופה. מדובר בעיר עשירה באטרקציות, בילויים ומקומות היסטוריים מיוחדים. אבל מהם היעדים שאסור לכם לפספס במהלך הטיול? יש לנו כמה הצעות בשבילכם.

היכון, הכן, טוס!

רגע לפני שנעבור על רשימת היעדים המומלצים, נציין שלטיולים באירופה יש להיערך מבעוד מועד, וכדאי לברר את שעות הפתיחה של האטרקציות ולתכנן את מסלול הטיול מראש. כמו כן, טוב לדעת שבעלי דרכון פורטוגלי יוכלו לנוע בחופשיות בכל אחת ממדינות האיחוד (כך שאם תרצו להמשיך את הטיול למדינה נוספת – זה אפשרי), לכן אם יש לכם אפשרות לממש את הזכאות ולהוציא דרכון פורטוגלי, בהחלט כדאי לעשות זאת.

גשר וסקו דה גמה

גשר המיתרים בליסבון מושך אליו מידי שנה מאות תיירים. מדובר בגשר שחוצה את נהר הטז'ו, ולמעשה, הוא הארוך ביותר באירופה (מעל 17 ק"מ). בניית הגשר החלה לפני עשרים שנה, על מנת להקל על עומסי התנועה, וכיום מעבר להיותו פרקטי – הוא גם אחת האטרקציות המובילות בעיר.

מגדל בלם

אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, ובהחלט אחד המקומות ששווה לבקר בהם. מדובר במתחם היסטורי, המאופיין בבנייה גותית מרהיבה וייחודית. המגדל בגובה 35 מטרים, וסיור בתוך המבנה מהווה חוויה בלתי נשכחת, ונוסף לכך – מאוד מעשירה.

מנזר ז'רונימוש

לא רחוק ממגדל בלם, תמצאו את מנזר ז'רונימוש (שגם הוא הוגדר כאתר מורשת של אונסק"ו), שבעבר היווה בית תפילה עבור ימאים, בטרם יצאו למסע בים. בהמשך הוא שימש כבית ספר וגם כבית יתומים, כך שהוא טומן בחובו לא מעט היסטוריה קסומה ומופלאה.

מבצר סאו ז'ורז'ה

על אחת הגבעות הגבוהות באירופה, תוכלו לראות את מבצר סאו ז'ורז'ה, שהוא למעשה אתר ארכאולוגי מהמאה ה11, וממנו ניתן לתצפת על כל העיר. המבצר הפך לאטרקציה מובילה בליסבון והוא בהחלט אחד ממוקדי העניין של העיר. המבנה העתיק טומן בחובו את ההיסטוריה של העיר, ובימים כתיקונם, יש שם גם לא מעט הופעות תרבות נפלאות.

רובע אלפאמה

אם כבר הגעתם למבצר סאו ז'ור'זה, אתם לא יכולים לוותר על ביקור ברובע אלפאמה, אחד הרובעים העתיקים ששרדו את רעידת האדמה שטלטלה את המדינה במאה ה18. במקום תמצאו שלל מקומות בילוי שמתאימים גם לצעירים וגם למשפחות עם ילדים. והנוף? מרהיב במיוחד. אל תפספסו את המקום הקסום הזה.

 

ליסבון עשירה ביעדים ומקומות ייחודיים. כדאי לערוך רשימה מסודרת של כל המקומות שתרצו לראות, וכמובן לוודא מבעוד מועד את שעות הפתיחה.

חופשה נעימה!

כתוב/כתבי תגובה