חיסון פרוו – הסכנות שבחיסון

חיסון פרוו – הסכנות שבחיסון

בתוך עולם הרפואה המודרני והמתקדם, מוקדשים מאמצים רבים למניעת היווצרותן של מחלות בחיות, וזאת בניגוד לזמן העבר, שבהם עיקר האנרגיות והמשאבים, הושקעו בריפויין. במקום לחכות למחלות שיתפתחו ורק אז לרפא אותן, מקדימים תרופה למכה, וזאת באמצעות – חיסון.

חיסון פרוו – הסכנות שבחיסון 

מחלה זו, הינה ויראלית ומדבקת מאוד, וכן פוגעת בגורים שאינם מחוסנים, בדרך כלל בגילי 8 – 16 שבועות לערך. ווירוס זה עמיד מאוד בסביבה מצויה ורגילה. ההדבקה של ווירוס זה בחיות, נגרמת על ידי בליעת חומר נגוע, כמו שתן, קיא, ריר וכדומה, המופרש מכלבים חולים.

ווירוס זה, חודר דרך מערכת העיכול של בעל החיים, היישר למעיים והקיבה שלו, שם הוא גורם להרס גדול של תאים. דבר זה המתבטא לרוב בשלשולים, המגיעים עם ריח רע מאוד ובהקאות. ווירוס זה מתפשט למערכות נוספות בגוף בעל החי, וכן מוביל לפגיעה במערכת החיסונית.

איך לטפל בגור כלבים 

כשאתם מכניסים לתוך ביתכם את הכדור הקטנטן, הרך והמתוק הזה שנקרא גור כלבים, אתם מבינים מיד שהיא תלויה בכם ובכם בלבד. עליכם לתת לה את כל הטיפול שהיא צריכה כל יום. זה יכול להתבטא בכך שתצטרכו להיות מעט פחות מאיימים ונדיבים וקשובים.

היא זקוקה גם לאוכל הגורים הטוב ביותר שתוכלו למצוא, וכן הרבה תשומת לב, אימונים עדינים, צעצועים הבטוחים והמיועדים לכלבים, סוציאליזציה של גורים, בית נוח וטיפול וטרינרי תקין. וזה כולל צילומי גורים לאורך השנה הראשונה שלה.

דלקת כבד לכלב – מה זה 

דלקת כבד זיהומית של כלב היא זיהום נגיפי מדבק מאוד, הפוגע בכבד, בכליות, בטחול, בריאות ובעיני הכלב הפגוע. מחלה זו של הכבד נגרמת על ידי נגיף שאינו קשור לצורה האנושית של דלקת כבד אדם. 

התסמינים המתקבלים בעקבות כך, נעים דרך חום קל וגודש של הריריות, ועד הקאות, צהבת, הגדלת הקיבה וכאבים סביב הכבד. כלבים רבים יכולים להתגבר על הצורה הקלה של מחלה זו, אך הצורה הקשה יכולה אף להביא למוות הכלב. אין תרופה במצב זה, אך רופאים יכולים לטפל בתסמינים.

קופט – שירות וטרינרי פתח תקווה.

 

כתוב/כתבי תגובה