מהי קרינה אלקטרומגנטית והאם היא מסוכנת?

מהי קרינה אלקטרומגנטית והאם היא מסוכנת?

אומנם כולנו מודעים היטב לעובדה שאנחנו חיים בעולם של חשמל, אך מתי בפעם האחרונה יצא לכם לעצור ולחשוב על קרינה אלקטרומגנטית? על הסיכונים שהיא מביאה על השאלה האם אנחנו יכולים לעשות משהו כדי להגן על עצמנו מפניה? האמת היא, שקרינה כזאת לא מכילה מספיק אנרגיה שבעזרתה היא תוכל לשנות את מבנה האטום. היא תוצאה של שינוי מסוים במטען החשמלי ושינוי זה מייצר שדה חשמלי ושדה מגנטי. השדות הללו מתפשטים במרחב והם למעשה עלולים להיות אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר לסרטן. לכן ברור מדוע צריך לבדוק את הדברים, להבין על איזו עוצמה של קרינה אלקטרומגנטית מדובר במקום שבו אתם חיים או עובדים, ובהתאם לכך להחליט גם מה עושים בנידון.

 

איזה סוגי בדיקות קרינה אלקטרומגנטית אפשר לבצע?

האמת היא שיש היום סוגים שונים של בדיקות שניתן לבצע, כמו למשל: בדיקת קרינה אלקטרומגנטית בקו מתח גבוה או בדיקת קרינה בעומס מרבי. יש אפשרות לבצע גם, כמובן, בדיקת קרינה מאנטנה סלולרית ואין ספק שיש לבדיקות כאלה ביקוש מאוד גדול בשנים האחרונות. יש מחיר מאוד כבד שאנחנו, כבחרה, משלמים על השימוש בטלפונים הניידים ובחשמל ולכן חשוב לבצע בדיקות כאלה בצורה מעמיקה ביותר.

 

אל מי פונים?

יש בישראל מספר חברות שאליהן אתם יכולים לפנות לצורך הזמנת שירותי בדיקת קרינה אלקטרומגנטית. לכן נשאלת השאלה במי אתם בוחרים ועל מי תוכלו לסמוך. רצוי לבדוק מה הניסיון של החברה שבה אתם בוחרים ובנוסף, רצוי שזו תהיה חברה מומלצת ומוכרת בתחום הזה. יכול להיות שתצטרכו לעשות שינויים לא פשוטים בחייכם, כמו אפילו מעבר לדירה אחרת, כשתקבלו את תוצאות הבדיקה אך חשוב לדעת איפה אתם עומדים ולא לסכן את עצמכם בחשיפה מוגזמת לקרינה כזאת.

כתוב/כתבי תגובה