מה חשוב לדעת לפני בחירת עדשות מגע?

מה חשוב לדעת לפני בחירת עדשות מגע?

כאשר מעוניינים להתחיל לענוד עדשות מגע ולהפסיק לענוד משקפיים, יש כמה דברים עיקריים שצריך לקחת בחשבון. ראשית, מהי בעצם הבעיה שרוצים לפתור? האם זה עניין אסתטי שהמשקפיים מפריעות? האם זוהי בעיה רפואית שענידת המשקפיים מקשה עליה?. כל סיבה שכזאת היא מספיק טובה ואין להקל בה ראש כלל.

בסופו של דבר, גם אם מדובר על צורך אסתטי או צורך רפואי, העדשה צריכה לספק ראייה חדה, באמצעות תיקון של ליקוי הראיה שבגינו לרוב לובשים משקפיים: אם זה קוצר ראייה, רוחק ראייה, אסיגמציה וכדומה. 

להתאים את העדשה

יש כמובן עדשות מגע יומיות ושבועיות שהפרמטרים שלהם די זהים ולחלק מהאנשים הם יתאימו ויספיקו. עם זאת, בהרבה מקרים נדרשת התאמה אישית של העדשות ולייצר אותם בהתאם לצורך של האדם. לפעמים עולים צרכים בעדשות מיוחדות לאור עיניים יבשות לדוגמא. 

חשוב לשים לב לדברים קטנים כדוגמת עדשות בצבע או עדשות שניתן לישון איתן בלילה. כל דבר קטן כזה יכול להראות זניח, אבל אי תשומת לב אליו ייפגע משמעותית באיכות החיים..

שימוש נכון בעדשות

אם כבר התאימו לכם עדשות מגע, חשוב מאוד לשים לב לכך שעדשות דורשות תחזוקה שוטפת על ידי ניקוי וחיטוי שלהן באמצעות תמיסה מתאימה. אין לשטוף אף פעם את העדשות עם מי ברז

כמובן שכאשר עונדים את העדשות יש לעשות זאת בצורה נכונה. כלל הבסיס הכי חשוב הוא כל הזמן לשטוף ידיים לפני ולדאוג שהם יהיו נקיות. כמובן שגם יש לבחון פיזית את העדשות ולראות שאין בהן שום פגמים, שריטות, פיצוצים או קרעים. כל אלו חלילה יכולין להזיק לעין.

דבר חשוב מאוד, במידה ויש אדמומיות בעין, חוסר נוחות, או הפרשות יש להסיר את העדשות מייד ולהתייעץ עם אופטימטריסט מוסמך וכן גם עם רופא עייניים במידת הצורך.
פרטים נוספים תוכלו למצוא כאן >>
https://www.ioptix.co.il/

 

כתוב/כתבי תגובה