מה הטיפול הכי טוב לכאבי צוואר?

כאבים באזור הצוואר מופיעים בעקבות תנועה לא נכונה, מתיחת שריר, יציבה לא נכונה ומקרים של חבלה חיצונית או פריצת דיסק צווארי. כאבי צוואר הפכו בשנים האחרונות לתופעה שכיחה. אורח החיים המודרני מעודד אותנו להרבות בישיבה מול מחשב והדבר ניכר בשרירי צוואר תפוסים וכואבים. לרוב, כאבי הצוואר אינם מסוכנים וניתן לטפל בהם בקלות. חשוב להבדיל בין כאבים שגרתיים של צוואר תפוס לבין כאבי צוואר שמלווים בתחושת נימול בזרועות או בפנים וירידה בכוח של הזרועות. במידה ומופעים יחד עם הכאב תסמינים לא שגרתיים יש לפנות מיד לרופא. 

איך מטפלים נכון בכאבי צוואר?

ברוב המקרים ההמלצה תהיה טיפול שמרני ביתי שכולל הפחתת העומס היומיומי. על מנת לאפשר לאזור להחלים כדאי להפחית את שעות העבודה מול המחשב או את שעות הנהיגה ולהיעזר במידת הצורך במשככי כאבים. קיימים היום מכשירים ביתיים לעיסוי הצוואר והקלה על כאבים אורתופדיים. אם אתם סובלים מכאבי צוואר חוזרים או כאבי גב כרוניים – כדאי להחזיק באופן קבוע בבית מכשיר עיסוי. טיפולים משלימים של כירופרקטיקה ודיקור סיני יזרזו גם כן את ההחלמה ויביאו להקלה בכאב. 

רוצים מידע נוסף? בקרו באתר של ד"ר ספיין

האם צפויים סיבוכים?

הסיכוי לסיבוכים במקרה של כאבי צוואר בעקבות שריר מתוח נמוך. הטיפול השמרני מצליח ברוב המקרים להביא הקלה ולפתור את הבעיה. באותם מקרים בהם הטיפול הביתי אינו מביא הקלה או שהכאב הופך בלתי נסבל, יש לפנות אל אורתופד. ייתכן ומדובר בפריצת דיסק באזור הצוואר ולחץ מופעל על חוט השדרה. כאמור, הסיבוכים נחשבים לנדירים אך בכל זאת כדאי לגשת לבדיקת רופא ולקבל ממנו המלצות בהתאם. כל עוד הכאבים נמשכים כדאי להקפיד על פעילות מתונה תוך הימנעות מכל פעולה שגורמת להחמרה בכאב. במקרה של כאב בעקבות חבלה חיצונית או תאונת דרכים נדרשת בדיקת רופא. 

 

וטרינר כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איפה מומלץ לעשות פדיקור רפואי?
מדיקל פדיקור או פדיקור רפואי הוא סוג של טיפול בכף הרגל הכולל מריחת חומר הרדמה מקומי ושימוש בתכשירים...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
מהי שיטת Therapee מאת ד"ר קובי שגיא
שיטת תרפי הינה שיטת טיפול בבעיית ההרטבה העושה שימוש באמצעים טכנולוגיים וטיפוליים. לשיטה זו למעלה מ-90%...
קרא עוד »
מרץ 03, 2019
מחלקה סיעודית יוקרתית – יש דבר כזה
מצב סיעודי הוא מצב בריאותי המטופל על ידי אחות. מצבים סיעודיים מסווגים לשתי קטגוריות: אקוטי וכרוני....
קרא עוד »
פבר 05, 2023