מה זמן ההתאוששות מעקירה כירורגית?

מה זמן ההתאוששות מעקירה כירורגית?

לא תמיד ניתן לעקור שן באופן הפשוט. במידה והשן כלואה יהיה צורך לבצע עקירה כירורגית. עקירה זו משתמשת בפעולות כירורגיות על מנת לשחרר את השן מהחניכיים ולעקור אותה כראוי. בגלל שהעקירה הכירורגית זו פעולה פולשנית למדי, היא מתבצעת בהרדמה מקומית. כמו כן הטיפול הזה דורש זמן התאוששות והחלמה מהטיפול מעבר לכל טיפול שיניים אחר.

מחפשים מרפאת שיניים מקצועית? צרו קשר >>>

כמה זמן אתאושש?

התאוששות מעקירה כירורגית היא למען האמת תהליך שמתרחש בצורה טבעית בכמה שלבים. השלבים הללו יוצרים את הריפוי המקומי ומביאים לכך שהאזור יתרפא והחתך יגליד לגמרי. חשוב להבין כי ההחלמה היא תהליך אינדיבידואלי והוא משתנה מאחד לשני. כלומר, יש אמנם צפי מסוים אך אצל כל אדם התהליך מתרחש בסופו של דבר באופן שונה. אם כי לרוב לאחר שבועיים מהטיפול המטופלים כבר מחלימים וכמעט לא מרגישים את האזור המטופל.

המלצות וטיפים להחלמה מהירה

אמנם יש תהליך טבעי, אך בנוסף לו חשוב שכל אחד ידע מה עליו לעשות כדי לקדם את הריפוי ולעזור לעצמו להתרפא מהר יותר. במרבית המקרים המטפל יכול לכוון ולתת המלצות הן כהכנה לקראת הטיפול, והן כהמלצות להתאוששות לאחר הטיפול. בצורה כזו ניתן להתאושש מהר יותר ולרפא את האזור הכאוב במהירות.

התמודדות עם כאב וחוסר נוחות

בנוסף חשוב שכל אחד ידע מה עליו לעשות כדי להתמודד עם הכאבים שמלווים את הטיפול. אין אפשרות להימלט מהכאבים וחוסר הנוחות שמלווה את המטופל לאחר הטיפול. אבל יש כן דרכים להקל ולעזור לעצמנו לעבור את האתגר הזה בצורה קלה יותר. כך שמשך ההתאוששות יהיה קצר יותר, וההרגשה הכללית טובה יותר. כי התאוששות מעקירה כירורגית יכולה להיות מהירה וממוקדת יותר ולהוביל לריפוי מלא תוך זמן קצר.

כתוב/כתבי תגובה