מי מטפל בפציעות ספורט?

פציעות ספורט הן תופעה שכיחה בספורט, כאשר יותר ממיליארד אנשים עוסקים בספורט ברחבי העולם. פציעות יכולות לנוע בין קלות לסכנת חיים, והן יכולות להיגרם ממגוון רחב של גורמים. ככזה, חשוב לספורטאים לדעת כיצד לטפל בגופם ולמנוע פציעה. פציעות הן אחת הבעיות הבריאותיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים אנשים בספורט.

פציעות ספורט – בעיה אמיתית בעולם הספורט

פציעות ספורט הן בעיה נפוצה בעולם. הם עלולים לגרום לכאב, אי נוחות ואפילו נכות. אנשים רבים עוברים את הבעיה הזו על בסיס יומיומי ואין לה פתרון מושלם. פציעות הספורט השכיחות ביותר הן נקעים, מתיחות, שברים ונקעים.

נקע הוא מתיחה או קריעה של רצועה. זה קורה בדרך כלל כאשר מפרק או שריר נאלצים מעבר לטווח התנועה הרגיל שלו. מתיחה מתרחשת כאשר סיבי השריר בשריר נקרעים תחת מתח, כמו קרע במיניסקוס. שבר מתרחש כאשר חפץ, כמו עצם, נשבר לחתיכות ונתקע בעור או ברקמה הרכה שמתחתיו. נקע מתרחש כאשר אחת העצמות בגופך מחליקה מהשקע שלה ואינה מוחזקת עוד בחוזקה על ידי הרצועות והשרירים שמסביב.

שלל סיבות שגורמות לפציעות הללו

פציעות הן חלק שכיח בספורט. הם יכולים להיגרם מהרבה גורמים מהסביבה ועד לציוד. פציעות הן גם סיבה מרכזית לדאגה עבור ספורטאים, מאמנים ומאמנים. הפציעות עצמן עלולות להוביל לתוצאות חמורות ארוכות טווח כמו נכות קבועה או מוות.

פציעות הן בעיה נפוצה עבור ספורטאים בכל הרמות. הם יכולים לקרות כאשר שחקנים אינם מודעים לגורמי הסיכון שלהם וכיצד למנוע אותם. פציעות וספורט קשורים מטבעם. פציעות קורות בכל ענפי הספורט, אבל הן לא מוגבלות אליהן. כאשר מדובר בפציעות, הסיבה השכיחה ביותר היא שימוש יתר או שימוש לרעה בחלקי גוף מסוימים. זה מוביל לכאבי שרירים ושלד, כאבי פרקים, דלקת פרקים ומצבים רבים אחרים שיכולים להגביל את התנועה ולהפחית את הביצועים.

לקבלת חוות דעת מד"ר ליאור לבר>>>

 

כתוב/כתבי תגובה