מיהו חולה סיעודי ומהם זכויותיו

מיהו חולה סיעודי ומהם זכויותיו

אין ספק שאחד המקרים הקשים ביותר שאנחנו יכולים להתמודד איתם, זה מקרה בו אנחנו הופכים להיות מוגדרים חולים סיעודיים. מדובר על מקרים מהם, בדרך כלל אין דרך חזרה, כלומר, זה לא מצב הפיך שיכול להשתנות לטובה, לצערנו.

חולה סיעודי, הוא אדם שמוגדר כמי שאיננו יכול לבצע פעולות בסיסיות בעצמו, הכוונה לפעולות של ניקיון, אוכל, היגיינה, תנועה ועוד. המדינה קבעה כמה פעולות שכל אדם אמור לבצע באופן עצמאי, מלא או חלקי, בשביל שיהיה ניתן להגדיר דרכן מי איננו מסוגל לעשות זאת, ואז יהיה אפשר להגדיר אותו כחולה סיעודי, על מנת להעניק לו טיפול בהתאם וכמובן את הזכויות המגיעות לו.

צריך לומר, בניגוד למה שנהוג לחשוב, חולים סיעודיים הם לא רק אנשים מבוגרים. נכון, שבאופן עקרוני, מרבית החולים הסיעודיים, הם אנשים מבוגרים אשר מגיעים לכך בגלל מחלות או מסיבות אחרות, אך ישנם גם צעירים שמוגדרים כך, בין אם זה כתוצאה ממחלה, תאונה או סיבות אחרות.

לחולה סיעודי יש זכויות מסוימות, אלה ניתנות לו מעצם היותו אדם שזקוק לעזרה והוא איננו יכול לתפקד באופן מלא בעצמו. למדינה יש אינטרס לעזור לחולים סיעודיים, בין אם זה מסיבות מוסריות הומניות, על מנת שלא יצטרכו לטפל בעצמם, בין אם זה מסיבות כלכליות, שלא יהפכו להיות נטל על בני משפחתם וכן על החברה כולה. אמנם חקיקה בנפרד ומציאות בנפרד, חולים סיעודיים רבים מוצאים את עצמכם נלחמים על הזכויות שלהם מול המוסדות השונים ולעיתים מוותרים על הכל, אך באמצעות תביעת הגמלה המגיעה לכם תוכלו להשיג את שמגיע לכם. http://www.siud-law.co.il/מאמרים/תביעה-לגמלת-סיעוד/.

בין הזכויות הניתנות להם אפשר למצוא אפשרות לקבל מטפל סיעודי, שיגיע אליהם הביתה מדי יום ויטפל בהם או אפילו יחיה איתם, זה אומר כמובן גם עזרה בתשלום, בין אם זה אומר, עזרה בתשלום עבור עלויות למחלקה סיעודית בבית אבות או בכל מקום אחר, תלוי במקום ובצרכים של החולה, וכן אפשר לקבל עזרה מביטוח לאומי ומגורמים נוספים לצורך מימון עלויות שונות.

לפני סיום צריך לומר, בשביל להיות מוגדר חולה סיעודי ולקבל את כל הזכויות והתמיכה, יש לעבור כמובן מבדקים מסוימים, זאת על מנת שלא יווצר מצב שאנשים יגישו בקשות ויקבלו עזרה, למרות שאינם זכאים לכך, מה שעלול לפגוע באלה שכן זכאים לעזרה.

באתר http://www.siud-law.co.il/he תמצאו מידע שיכול לשנות עולמות ולסייע רבות

כתוב/כתבי תגובה