למה משמשות תמציות פרחי באך?

למה משמשות תמציות פרחי באך?

מוכרות כיום די הרבה תמציות פרחי באך. אלה תמציות שנבדקו לאורך השנים ונחקרו, ונמצאו כמתאימות לטיפול במגוון תסמינים, גופניים ונפשיים. מומחים לטיפול בפרחי באך יודעים לחלק את סוגי התמציות לכמה משפחות, שנועדו להעניק איכות חיים ובריאות משופרת, על בסיס מרכיבים טבעיים. 

להרגיע, לאזן, לתמוך 

אם נרצה לנסח את העיקר, הרי תמציות פרחי באך נועדו בעיקר כדי לסייע בהרגעה, באיזון ותמיכה או במילים אחרות – טיפול בחרדה. ישנן תמציות פרחי באך שנועדו לסייע לאנשים המתמודדים עם חרדות או פחדים. ישנן תמצית שמיועדות להעניק רוגע ואיזון לפני מצבים חריגים, להרגעת חרדת מבחנים, חרדת טיסות וכיוצא בזה. ישנם כאלה שמשווים את השימוש בתמציות הללו לטיפול הומאופתי, ואכן יש מן הדמיון בשתי השיטות. יחד עם זאת יש גם אלמנטים שונים. 

מדוע חשוב להחזיר את האיזון 

החיים של כולנו מוקפים כיום גורמים מחוללי לחץ. פרנסה, בריאות הילדים, קשיי זוגיות, חדשות עם דיווחים בלתי פוסקים – לא חסרים דברים שגורמים לנו לחוש לחוצים או מתוחים. העיקרון העומד בבסיס השיטה הוא שהרבה מהמחלות הפיזיות, הרבה מהתגובות הרגשיות שלנו, נובעים מחוסר איזון פנימי. ההיבט הרגשי, כאשר הוא לא יציב, לא מאוזן או מוזנח, מתבטא בשלל סימפטומים לא רצויים. ואכן, גם המדע מכיר כיום בעובדה שמי שסובל מלחץ, מתח או קשיי שינה, רגיש יותר למחלות, רגיש יותר להתפרצויות ולדלקות. 

אין תופעות לוואי כלל

 

כאשר מחזירים לגוף את האיזון על ידי תמציות פרחי באך, אפשר לחוש את ההבדל בגוף ובנפש. זהו טיפול שלא מביא לתופעות לוואי. לא קיים מינון יתר. אפשר לשלב אותו עם כל טיפול מערבי או הוליסטי אחר. תמצית יחידה או כמה תמציות מותאמות היטב יכולים לחולל השפעה עצומה, לטובה. 

כתוב/כתבי תגובה